Dziwna Wiosna z nowym singlem i szczegółami płyty

Potrzebowali zaledwie trzech singli, by przyczepiono im łatkę nadziei polskiego rocka. Warszawskie trio Dziwna Wiosna przebojem wchodzi do mainstreamu, choć muzycznie bliżej im do obskurnego undergroundu. Zespół wypuszcza czwarty singiel „Odejdź” i zdradza szczegóły debiutanckiej płyty.

To jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów na krajowej scenie rockowej. Dziwna Wiosna od miesięcy robi furorę, szturmując listy przebojów lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni. Być może kojarzycie ich z projektu Superhuman Like Brando, który tworzyli wcześniej. Dziś są już jednak o krok dalej.

Dziwna Wiosna przygotowuje się do premiery płyty „Dziwna Wiosna”. Na wydawnictwo trafi 13 premierowych utworów, w tym doskonale znane fanom grupy single „Niepewność”, „Sen” i „Stracone”, a także świeżo opublikowany utwór „Odejdź”.

Jeszcze gorącą sesję live z „Odejdź” udostępniamy poniżej.

„Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk grali już kiedyś jako Superhuman Like Brando. Teraz wracają z debiutanckim albumem, który już zmiótł ich z planszy. Może zmiecie i was. Miłość, tęsknota, ucieczki, nielegalne substancje i trochę fuzza. Przepis prosty jak dwa plus dwa jest trzy, ale z jakiegoś powodu od dawna nikt w Polsce tak nie grał. Wróć. Nigdy nikt tak nie grał” – czytamy na stronie wydawcy.

Album „Dziwna Wiosna” ukaże się nakładem Agora Muzyka.

Jeśli chcecie poznać chłopaków bliżej, sprawdźcie materiał, który przygotowaliśmy o nich, kiedy grali jeszcze jako Superhuman Like Brando. Video jest dostępne na naszym facebookowym fanpage’u.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV