Dopelord: Możemy sobie pozwolić na więcej #wywiad

Dopelord wraca do rzetelnego, regularnego koncertowania, któremu zawdzięcza status elity polskiego stonera. Przy okazji gigu w Poznaniu, będącego częścią wspólnej trasy Dopelord, Vadera i Mentora, członkowie zespołu wpadli na wywiad do naszej redakcji. Sprawdźcie zapis rozmowy!

Brzmią piekielnie ciężko i nigdzie się nie śpieszą – chyba że na koncerty, bo tych od zawsze grają dużo. Dopelord nie bez powodu stał się zespołem, którego zasięg wykracza daleko poza krajową scenę. Jako jeden z nielicznych polskich składów są w stanie ściągać do klubów ludzi w niemal każdym zakątku Europy. Są gwiazdą polskiego metalu, jednym z najbardziej cenionych zespołów w swoim gatunku, choć sami zarzekają się, że nie patrzą na siebie w tych kategoriach.

– Nie odczuwamy tego i nie pomyślelibyśmy tak o sobie nigdy – przekonuje Piotrek, wokalista i basista w Dopelord. – Często to, co czytasz na swój temat w internecie, zarówno komentarze pozytywne, jak i negatywne, musisz sobie podzielić przez ileś tam. Jeżeli pisze ci człowiek, że wasz utwór z drugiej płyty to jest najlepszy utwór na świecie, to chciałoby się odpowiedzieć takiemu kolesiowi, że ma bardzo dużo dobrej muzyki do nadrobienia. Ja mam do tego stosunek mocno humorystyczny, powiedziałbym.

– Aczkolwiek są miłe momenty, które dla mnie robią się czasem trochę przytłaczające – wtrąca Grzesiek, gitarzysta Dopelord. – Jedziemy sobie do Francji. Spotykamy 10 lat młodszych kolegów, którzy mówią, że nasz zespół był dla nich inspiracją, żeby zacząć grać. Tak jak my słuchaliśmy sobie Electric Wizard, tak chłopaki posłuchali Dopelord i stwierdzili, że założą sobie kapelę. To są niesamowite momenty dla nas.

Założona na Lubelszczyźnie, a obecnie stacjonująca w Warszawie ekipa Dopelord nie marnuje czasu. Pandemia, którą według niektórych przewidzieli swoim ostatnim pełnowymiarowym albumem, zmusiła ich do odwołania kilku zaplanowanych tras. Wiele wskazuje jednak na to, że kolejne miesiące będą już bardziej łaskawe. Za Dopelord zagrana bez większych perturbacji polska trasa z Vaderem i Mentorem. Co dalej?

– Trudno prorokować – odpowiada Grzesiek. – Wszystko zależy od tego, jak ta pandemia się rozwinie i jak będzie się wygaszać. Wydaje się, że na obecną chwilę państwa zachodnie zdejmują obostrzenia.

– My jesteśmy przygotowani w razie czego – dodaje Piotrek. – Plany bookingowe mamy i na dalszą część roku, i na rok przyszły. Trzymamy rękę na pulsie. Gdy ktoś nam powie, że jedziemy, to jedziemy.

Koncerty to nie wszystko, o czym rozmawialiśmy z reprezentacją Dopelord. W wywiadzie, który dla was przygotowaliśmy, pojawiają się też inne wątki. Będący na horyzoncie nowy album Dopelord, rozbrat kapeli ze Stoned Meadow of Doom czy przerzucenie się z YouTube na serwisy streamingowe – to zaledwie kilka tematów, jakie pojawiły się w naszej rozmowie. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Autorzy materiału: Piotr Garbowski/Kris Sobieralski
Tekst: Piotr Garbowski

Posłuchaj Dopelord:

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.