Decapitated skończyli prace nad materiałem na nowy album

Dobre wieści z obozu Decapitated. Zespół skończył prace nad materiałem na nowy album. O wszystkim poinformował Vogg. „Czas przygotować się do nagrywania” – w mediach społecznościowych napisał lider Decap.

Jesienią ubiegłego roku członkowie Decapitated poinformowali, że przedłużają kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast, w barwach której wydadzą kolejny album. Była to więcej niż dobra wiadomość dla fanów wirtuozów death metalu. Nowy kontrakt z niemieckim gigantem był jasnym komunikatem, że Decapitated nie zrobią sobie przerwy, na co mogło wskazywać zaangażowanie Wacława „Vogga” Kiełtyki, lidera grupy, w granie z Machine Head, a także autorski projekt wokalisty Rafała „Rasty” Piotrowskiego (Lucy Burns).

Nowa muzyka Decapitated nadchodzi. Materiał na nowy longplay, następce płyty „Anticult” z 2017 r., właśnie został ukończony, o czym Vogg poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Pisanie zamknięte. Czas przygotować się do nagrywania” – napisał gitarzysta, wrzucając do sieci zdjęcie z próby.

Na zdjęciu możemy zobaczyć Jamesa Stewarta, uznanego angielskiego perkusistę, bębniarza m.in. Vader. To nowy członek Decapitated, który – przypomnijmy – zastąpił Michała Łysejkę. Nie wiemy, co z posadą basisty. Do tej pory funkcję tę pełnił Hubert Więcek, w ostatnich miesiącach jednak zespół pokazuje się jako trio, co może sugerować, że Więcek pożegnał się ze składem.

CZYTAJ TEŻ: WOKALISTA DECAPITATED ZAPREZENTOWAŁ PROJEKT LUCY BURNS. JEST PIERWSZY SINGIEL

Decapitated to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych. Grupa jest zaliczana do ścisłej czołówki światowego death metalu. Została założona w 1996 r. w Krośnie i od tego czasu zdołała wydać siedem albumów.

Więcej o Decapitated dowiecie się z wywiadu, który na ostatnim Pol’and’Rock Festival przeprowadził dla nas Paweł z The Sixpounder. Wywiad znajdziecie na stronie serii Six Questions Show. Zapraszamy również do lektury archiwalnego wywiadu, który przeprowadziliśmy z Decapitated po premierze płyty „Anticult”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV