Dave Grohl komentuje dramę z bobasem z okładki „Nvermind”

Były perkusista Nirvany odniósł się do oskarżeń 30-letniego dziś bohatera okładki „Nevermind”. „Mam takie odczucia, jak większość ludzi, czyli się z tym nie zgadzam” – powiedział.

Spencer Elden, który jako dziecko wziął udział w sesji okładkowej płyty Nevermind, ostatnio podpalił internet, wytaczając proces muzykom Nirvany. Elden próbuje dowieść, że jest ofiarą, a okładka „Nevermind” to przykład dziecięcej pornografii i wykorzystywania seksualnego osoby nieletniej. 30-latek zamierza udowodnić przed sądem, że fakt bycia bohaterem okładki płyty zniszczył mu dzieciństwo, a jemu należy się odszkodowanie.

Członkowie Nirvany póki co powściągliwie odnosili się do całej sprawy. Dave Grohl ograniczył się do stwierdzenia, że jeśli zajdzie taka potrzeba, okładka „Nevermind” zostanie całkowicie zmieniona, a on sam ma na to kilka pomysłów.

Temat wciąż jest jednak na czasie. Podczas niedawnej rozmowy z magazynem „Vulture” Grohl został poproszony o odniesienie się do ostatnich zarzutów Eldena.

– Nie wiem, czy mogę się na ten temat jakkolwiek wypowiadać, bo nawet za dużo o tym nie myślałem. Mam takie odczucia, jak większość ludzi, czyli się z tym nie zgadzam – skomentował Grohl.

Były perkusista Nirvany i obecny głos Foo Fighters postanowił dosadnie wyjaśnić Eldena.

– Słuchajcie, przecież on ma tatuaż z „Nevermind”. Ja nie mam – dodał, ucinając temat.

Grohl ewidentnie nie chce wracać do tego, co było, a do Eldena podchodzi z dużą rezerwą. Niewykluczone jednak, że jego prawnicy będą mieli dużo do udowodnienia. Grohl jest jednym z oskarżonych, podobnie jak jego kolega z Nirvany Krist Novoselic. Pozwani zostali również autor zdjęcia Kirk Weddle i firmy odpowiadające za wydanie „Nevermind”.

Jak może potoczyć się sprawa? Wszystko jest możliwe. Elden utrzymuje, że jego rodzice nigdy nie podpisali żadnych dokumentów zezwalających na wykorzystanie zdjęć robionych mu na basenie w Pasadenie w Kalifornii w 1990 r. i co więcej, zwraca uwagę na fakt, że jego genitalia na fotografii miały zostać zasłonięte, czego na okładce „Nevermind” nie zrobiono. Rodzice Eldena otrzymali jednak wynagrodzenie. Zdjęcie zostało przez Nirvanę wykupione za bagatela 200 tys. dolarów.

CZYTAJ TEŻ: CZY DZIŚ NIRVANA POWTÓRZYŁABY SUKCES „NEVERMIND”? PRODUCENT PŁYTY OCENIA

Przypomnijmy: album „Nevermind” ukazał się w 1991 r. Wraz z premierą płyty zaczęła się globalna popularność Nirvany i sceny Seattle. Szacuje się, że światowa sprzedaż „Nevermind” przekroczyła 30 mln egzemplarzy, co czyni krążek jednym z najpopularniejszych albumów muzycznych wszech czasów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.