Dave Ellefson: „Exodus wynalazł thrash metal a Lamb of God pomógł go odświeżyć w 2000 roku”

Co do tego kto tak naprawdę wymyślił thrash metal zdania są podzielone od zarania tego gatunku. Według byłego basisty Megadeth powstał on dzięki pierwszym nagraniom grupy Exodus.

W rozmowie dla Metal Command Ellefson poruszył kilka kwestii związanych z reprezentowanym przez niego przez wiele lat gatunkiem metalu. Basista podkreślił, że w swojej historii thrash metal miał wiele kluczowych momentów, ale za prawdziwy „Wielki Wybuch” uznaje rok 1979, czyli założenie Exodus przez Toma Huntinga i Kirka Hammetta.

Ellefson uważa również, że na początku lat dwutysięcznych zespół Lamb of God wpuścił do gatunku dużo świeżego powietrza i uchronił thrash metal przed jeszcze większym zapomnieniem jakie gatunek przeżywał w latach dziewięćdziesiątych.

– Dla Exodus wydane „Bonded by Blood” było tak samo ważne jak „Kill’em All” dla Metalliki. Na początku lat osiemdziesiątych Metallica przeniosła się do San Francisco aby pozyskać Cliffa Burtona i tam już zapuściła korzenie. Ale zanim to wszystko miało miejsce był Exodus i ich pomysł na muzykę. Z tego ziarna wykiełkowało na wiele sposobów mnóstwo innych ziaren. – powiedział Ellefson.

– Lata dziewięćdziesiąte nie były w ogóle łatwe dla metalu i wiele zespołów stało się cieniami samych siebie. Na początku nowego wieku wszystko zaczęło wracać na właściwe tory między innymi dzięki Lamb of God. – skwitował były muzyk Megadeth.

Obecnie Ellefson współtworzy zespół Dieth gdzie za perkusją siedzi Michał Łysejko znany z Decapitated.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.