Czerwiec: koncertowy rozkład jazdy – będzie głośno! #Gwiazdy rock/metal

Lato zbliża się wraz z koncertami Guns N’ Roses, Evanescence i Foo Fighters. Wcześniej w Polsce zagrają m.in. Aerosmith i Kings of Leon, nie wspominając o nieco mniejszych rozmachem, ale nie mniej spektakularnych gigach w klimacie rock/metal (Gojira, Kvelertak etc.). Kto, gdzie i kiedy wystąpi, sprawdzicie w naszej czerwcowej rozpisce. To będzie głośny miesiąc!

Jakakolwiek aura nie zaskoczy nas w czerwcu, i tak będzie gorąco. Posucha? Nie w tym roku. Koncertowy urodzaj trwa w najlepsze, a lato to czas muzycznych żniw: dla artystów i przede wszystkim fanów.

Czerwiec pod względem koncertów zapowiada się obłędnie. Zwłaszcza fani rocka i metalu będą mieli przy czym odlecieć – do Polski lada dzień przylecą bowiem m.in. Aerosmith, Kings of Leon, a niedługo później również Guns N’ Roses, Evanescence i Foo Fighters.

W ciągu najbliższych 30 dni będziemy świadkami zarówno plenerowych spędów, na których zameldują się największe światowe supergwiazdy (Orange Warsaw Festival, Opener, Impact Festival), jak i konkretnie zapowiadających się wydarzeń klubowych (Eliminacje do Przystanku Woodstock). Będą też samodzielne gigi uznanych rockowo-metalowych ekip (Ugly Kid Joe, Gojira, Clutch).

Jak to wszystko ogarnąć? Nie jest to proste, ale postanowiliśmy, że ułatwimy wam sprawę. Specjalnie dla was przygotowaliśmy rozpiskę, z którą przez gąszcz czerwcowych koncertów przebijecie się sprawnie niczym Rambo przez wietnamską dżunglę. Jest 1 czerwca, potraktujcie to więc jako mały prezent od nas dla was!

Żeby nie było niedomówień, uprzedzamy – interesują nasz szeroko pojęte koncerty rockowe i metalowe. O Dodzie i zespole Virgin przeczytacie wyłącznie w kontekście supportu Guns N’ Roses, a Rae Sremmurd odpuszczamy. Wygląda to tak:

2.06.2017 – Aerosmith; support: Beyond The Black (Kraków, Tauron Arena)
2-3.06.2017 – Orange Warsaw Festival: Kings of Leon, Imagine Dragons i inni (Warszawa); pełen line-up via [link]
4.06.2017 – Ugly Kid Joe; support: Paradygmat (Kraków, Kwadrat)
5.06.2017 – Ugly Kid Joe (Wrocław, Firlej)
6.06.2017 – Gojira; support: MOAFT, Obscure Sphinx (Gdańsk, B90)
6.06.2017 – The Afghan Whigs; support: Ed Harcourt (Warszawa, Palladium)
7.06.2017 – Clutch; support: J. D. Overdrive, Red Scalp (Katowice, Mega Club)
8-10.06.2017 Eliminacje do Przystanku Woodstock: Acid Drinkers, Kabanos i inni (Warszawa, Progresja); pełen line-up via [link]
10.06.2017 – Rotting Christ; support: Bloodthirst, Moloch Letalis (Wrocław, Firlej)
11.06.2017 – Rotting Christ, support: Bloodthirst, Moloch Letalis (Poznań, U Bazyla)
15-17.06.2017 – Impact Festival: Linkin Park, System Of A Down i inni (Kraków, Tauron Arena); pełen line-up via [link]
20.06.2017 – Evanescence; support: Strażacy (Warszawa, Torwar)
20.06.2017 – Guns N’ Roses; support: Virgin, Killing Joke (Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk)
22.06.2017 – Kvelertak (warszawa, Proxima)
22-24.06.2017 – Life Oświęcim Festival: Scorpions, Lao Che i inni (Oświęcim); pełen line-up via [link]
28.06-1.07.2017 – Open’er Festival: Radiohead, Foo Fighters i inni (Gdynia) pełen line-up via [link]

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.