Corey Taylor potwierdza: nowy album Slipknot w 2022

To już niemal pewne, że nowy Slipknot pojawi się w tym roku. Wśród planów na ten rok Corey Taylor wymienił m.in. nowy album zamaskowanej ekipy z Iowa.

To pracowity czas dla obozu Slipknot. Zespół wprawdzie nie dokończył trasy promującej wydany w 2019 r. album „We Are Not Your Kind”, ale Amerykanie mimo to nie zrobili sobie wolnego, zamiast na koncertach spędzając ostatnie miesiące w studiu. W efekcie kolejny longplay Slipknot powstał wcześniej niż można było się spodziewać.

Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty kapela udostępniła już w ubiegłym roku. Wkrótce powinniśmy otrzymać kolejne.

Corey Taylor, lider Slipknot, który aktualnie pracuje nad kilkoma projektami równocześnie, wyjawił na Twitterze, co przygotowuje na najbliższe miesiące. Corey zdradził, że obok prac nad jego pierwszym filmem „Zombie Versus Ninja” jego głównym celem jest doprowadzenie do wydania kolejnej płyty Slipknot.

Z obozu Slipknot wcześniej docierały informacje, że wyczekiwany album może pojawić się już w 2021 r. Krążek swój czas będzie miał jednak w tym roku. Materiał jest już nagrany. Nad jego brzmieniem pracował Joe Barresi, ceniony producent, znany m.in. ze współpracy z Queens of the Stone Age i Avenged Sevenfold.

Nad nowymi utworami członkowie Slipknot pracowali już w 2020 r.

– Od kiedy każdy ma dużo czasu, pomyśleliśmy, że spożytkujemy go, robiąc to, co robimy najlepiej, czyli tworząc muzykę – w 2020 r. opowiadał Shawn „Clown” Crahan, wicelider Slipknot.

– Podoba mi się to, że nie ma presji. To nie tak, że coś musimy. Robimy to, bo chcemy. To błogosławieństwo, bo zawsze może pojawić się nuda. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy na tym świecie wariujemy, dlatego jesteśmy szczęściarzami, że możemy być razem i realizować swoją pasję – dodał Clown.

Nadchodzące wydawnictwo ma być ostatnim albumem Slipknot w barwach Roadrunner Records. Czekamy na więcej szczegółów.

CZYTAJ TEŻ: SLIPKNOT. MUZYKA, PASJA, GNIEW

Przypomnijmy: w sierpniu ubiegłego roku miało dojść do koncertu Slipknot w Polsce. Wydarzenie, które pierwotnie było planowane jeszcze na 2020 r., ostatecznie odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. Miejsce, czyli trójmiejska Ergo Arena, pozostaje bez zmian. Koncert organizuje Mystic Coallition, wspólny front Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.