Corey Taylor rusza w trasę. „W maskach, w bańkach i z mierzeniem temperatury”

Corey Taylor nie należy do ludzi, którzy łatwo się poddają. Lider Slipknot zamierza zagrać trasę, prezentując swój solowy materiał. „W maskach, w bańkach i z mierzeniem temperatury na wstępie” – podkreśla Taylor.

Slipknot to jedna z wielu kapel, która w ubiegłym roku nie zagrała planowanej trasy. Corey Taylor nie ukrywa, że mocno go to frustruje. Wokalista nie zamierza dłużej czekać i jeszcze tej wiosny zagra trasę ze swoim solowym projektem CMFT.

Taylor jest świadomy zagrożenia, jakie niesie ze sobą granie koncertów w dobie pandemii koronawirusa. W rozmowie z Radio.com Taylor zapewnił, że na jego nadchodzących koncertach zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności.

– To będą koncerty na 25-50 proc. pojemności klubów. Wszystko zależy od tego, jakie będą wtedy obostrzenia. W maskach, w bańkach i z mierzeniem temperatury na wstępie. Nikt nie wejdzie bez okazania pisemnego wyniku testu na COVID-19, niezależnie czy ktoś będzie miał bilet, czy nie. Ewentualnie w grę będzie wchodziło zaświadczenie o zaszczepieniu – zaznaczył Taylor.

– Zamierzamy zrobić to w maju albo w czerwcu. To będą koncerty mojego projektu CMFT. Otworzy je zespół taneczny mojej żony. Pełny zespół, z prądem, koncerty po dwie godziny – zapowiedział muzyk.

Udzielając wywiadu, Taylor przyznał, że jest optymistą i liczy na pełny powrót koncertów w niedalekiej przyszłości.

– Tak nie będzie trwało wiecznie. Wiem, że wielu piewców zagłady mówi, że tak będzie, ale ja zawsze odpowiadam im: „Żartujecie sobie ze mnie?”. Nie możecie nawet powstrzymać ludzi przed szturmem na Super Bowl. Chcecie powiedzieć mi, że ludzie zawsze będą stali przed zamkniętymi drzwiami? Jako gatunek nie wytrzymamy czegoś takiego. Nie wytrzymamy tego, bo nie zostaliśmy do tego stworzeni. Ludzie będą się namawiać, będą szukać jakiegoś sposobu, żeby się razem zabawić. To kwestia czasu – uważa Taylor.

CZYTAJ TEŻ: COREY TAYLOR: „NIENAWIDZĘ WIĘKSZOŚCI NOWYCH ZESPOŁÓW”

Przypomnijmy: Slipknot miał wystąpić w Polsce 3 sierpnia 2020 r. W związku z pandemią koronawirusa wydarzenie zostało przesunięte na ten rok. Grupa ma nadrobić zaległości 13 sierpnia, o ile będzie to możliwe. Póki co Slipknot nie gra koncertów, podobnie jak inne kapele.

fot. P. Harries (www.facebook.com/TheCoreyTaylor)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV