Corey Taylor przerwał koncert, by umożliwić medykom uratowanie fana

Gwiazdy muzyki często bywają nieodpowiedzialne, ale nie Corey Taylor. Frontman Slipknot przerwał ostatni koncert, żeby umożliwić służbom medycznym pomoc kontuzjowanemu fanowi.

Moshpit to przede wszystkim dobra zabawa, ale w samym środku koncertowego szaleństwa trzeba na siebie uważać. Historia rocka i metalu zna przypadki, gdy koncerty nie kończyły się dobrze. Tak też mogło być z ostatnim występem Slipknot w Winnipeg w Kanadzie, podczas którego jeden z fanów ucierpiał w moshpicie. Tragedii udało się uniknąć dzięki prawidłowej reakcji pozostałych uczestników koncertu, czujności służb medycznych i zasługującemu na pochwałę Coreya Taylora ze Slipknot.

Gdy Corey zauważył, co się dzieje, natychmiast przerwał koncert i zaczął instruować fanów, co mają robić, by ułatwić pracę medykom. Wszystko zarejestrowały kamery.

– Okej. Upewnijcie się, że ratownicy mają wystarczająco dużo miejsca. Niech każdy się cofnie. Zróbcie im miejsce, zróbcie i m miejsce. Okej, mamy to. Zostańcie tak. Niech każdy zrobi miejsce. No dalej, cofnijcie się jeszcze. Jak będziecie na nich napierać, nie będą mogli nawet oddychać – krzyczał ze sceny lider Slipknot, starając się zapanować nad tłumem.

Gdy tłum zaczął bić brawo, Taylor nie stracił rezonu.

– Zostańcie tak. Jeszcze nie klaszczcie. Chcę mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Muszę być pewny, że wszystko jest na sto procent dobrze. Wstrzymajcie się jeszcze przez chwilę. Bardzo wam dziękuję – do fanów zwracał się ze sceny, obserwując przebieg akcji ratunkowej.

Gdy było już po wszystkim, Taylor dał znać publiczności: „Okej, słuchajcie, już się wydostali. Zróbcie hałas dla medyków!”.

Wszystko dobrze się skończyło. Nikt nie ucierpiał, a Slipknot zagrał set do końca.

Przypomnijmy: w ostatnim czasie światem wstrząsnęła tragedia na koncercie Travisa Scotta, podczas którego zginęło 10 osób. Taylor komentował to wydarzenie w wywiadzie udzielonym Fox News.

– To jedna z tych rzeczy, która przeraża mnie jako wykonawcę – przyznał Taylor. – Nie chcesz, żeby to stało się twojej publiczności. Jako zespół zawsze robiliśmy wszystko, żeby mieć pewność, że nasi fani są bezpieczni. Nawet w dawnych czasach, kiedy wariowaliśmy i robiliśmy szalone rzeczy, jeśli coś kiedykolwiek działo się naszym fanom, od razu przerywaliśmy koncerty, żeby było nawet najmniejszych wątpliwości, czy wszystko jest okej. Od zawsze stawialiśmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu i do dziś się to nie zmieniło.

CZYTAJ TEŻ: OGNISKO POD SCENĄ NA KONCERCIE SLIPKNOT. RELACJE HITEM INTERNETU

To pracowity czas dla obozu Slipknot. Obecnie zespół kończy promocję wydanej w 2019 r. płyty „We Are Not Your Kind”. Na horyzoncie tymczasem jest już nowy album Slipknot. Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty ukazał się już jesienią 2021 r. Premiera całości jest spodziewana jeszcze w tym roku.

W Polsce Slipknot miał pojawić się w sierpniu ubiegłego roku. Koncert, który pierwotnie był planowany jeszcze na 2020 r., ostatecznie odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. Miejsce, czyli trójmiejska Ergo Arena, pozostaje bez zmian. Wydarzenie organizuje Mystic Coallition, wspólny front Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.