Corey Taylor ocenia „Master of Puppets” Metalliki. „Idealny metalowy album”

„Master of Puppets” to zdaniem wielu najlepszy album Metalliki. Corey Taylor, frontman Slipknot, jest zdania, że „Master of Puppets” to idealny metalowy album. „To po prostu piękny, piękny krążek” – nie ma wątpliwości wokalista.

Corey Taylor to jeden z gości zaproszonych na „The Metallica Blacklist”, czyli album z coverami Metalliki w wykonaniu ponad 50 różnych artystów. Wydawnictwo ma ukazać się z okazji przypadającego na ten rok 30-lecia „Czarnego albumu”, który lada dzień doczeka się reedycji.

Lider Slipknot został poproszony o nagranie coveru „Holier Than Thou”. Numer w wersji Taylora nie został jeszcze opublikowany, ale temat już został podjęty przez Knotfest.com, gdzie wokalista kilka dni temu udzielił wywiadu Ryanowi Downey’owi. Taylor przyznał, że cieszy się z udziału w projekcie Metalliki, ale zaznaczył, że jego ulubiony longplay metalowej legendy to nie „Czarny album”, a „Master of Puppets”.

– To idealny metalowy album – ocenił Taylor, odnosząc się do „Masterof Puppets”.

– Włączasz, słuchasz i… Jedyna zła rzecz, jaką mogę powiedzieć o tym albumie, to że jest trochę za krótki. Zanim się zorientujesz, już się kończy. Wtedy mówisz: „Czekaj!” i znowu go sobie włączasz. To jakieś szaleństwo. To po prostu piękny, piękny krążek – dodał Taylor.

Jeden z najlepszych metalowych głosów współczesnej sceny podkreśla, że czterej jeźdźcy w dużej mierze ukształtowali jego muzyczny gust.

– To było brzmienie dla całej generacji maniaków. Trafiali do różnych środowisk. Metalowcy ich kochali, punkowcy ich lubili, ale wciąż byli zbyt undergroundowi dla „normalnych” słuchaczy. Ale nawet ludzie związani ze sceną alternatywną ich lubili. Było w tym dużo surowości i było to coś innego – wspomina Taylor.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA PRZYGOTOWUJE DWA WYDAWNICTWA NA ROCZNICĘ „CZARNEGO ALBUMU”

Reedycja „Czarnego albumu” ukaże się 10 września. Jeśli chodzi o okolicznościowy album „The Metallica Blacklist”, oprócz Taylora pojawią się na nim m.in. Miley Cyrus, Ghost i Royal Blood.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.