Corey Taylor komentuje wymowę nowego singla Slipknot

Nowy singiel Slipknot to mocna premiera. Corey Taylor wyjawił, co chciał wyrazić, pisząc tekst „The Dying Song (Time To Sing)”. Muzyk podzielił się swoimi spostrzeżeniami na tematy społeczne.

Wydając singiel „The Dying Song (Time To Sing)”, Slipknot rozpoczął promocję nowej płyty, która 30 września ukaże się nakładem wytwórni Roadrunner Records.

„The Dying Song (Time To Sing)” to potężnie brzmiąca nowość, która nie pozostawia wątpliwości, że Slipknot jest w formie. Dla Coreya Taylora to ważny utwór oddający jego obserwacje na temat otaczającej go ponurej rzeczywistości i bierności zachodnich społeczeństw.

– Dla mnie wygląda to tak, że pojawia się społeczne oburzenie, ale nic z tego nie wynika – przyznał frontman Slipknot, rozmawiając z magazynem „Kerrang!”. – W ostatnich latach modne stało się obrażanie i oburzanie na wszystko dookoła, a jednak nic za tym nie idzie, zwłaszcza w moim kraju, który jest po prostu niedorzeczny. Mam wrażenie, że wszystko jest postawione na głowie, że im bardziej ludzie są wściekli, ci, na których są wściekli, robią jeszcze gorsze rzeczy. Nie ma akcji i reakcji, nie ma zbrodni i kary, ludzie ograniczają się do stwierdzenia: „J***ć to. Mam to gdzieś”.

Corey wyznał, że nie potrafi już być optymistą.

– Kiedy byłem młodszy, miałem nadzieję. Może miałbym ją do dziś, gdyby nie to, że przez ostatnie 30 lat widziałem wiele gówna, które dziś nie robi już na mnie wrażenia. Najbardziej smutne jest to, że potrzebna jest tragedia, żeby cokolwiek się zmieniło. Nie jesteśmy proaktywnym gatunkiem. Jak zaczyna się palić, prędzej zamkniemy drzwi niż coś zrobimy. Przyzwyczaiłem się do tego.

– Jasne, dalej wspieram wiele różnych akcji i wierzę w nie, ale jednocześnie zdałem sobie sprawę, że ludzie się nie zmieniają. I ja już nie staram się ich zmieniać. To niepotrzebny wysiłek i jednocześnie bezpowrotna utrata czasu dla bliskich, na których naprawdę mi zależy – podsumował wokalista.

CZYTAJ TEŻ: COREY TAYLOR PRZERWAŁ KONCERT, BY UMOŻLIWIĆ MEDYKOM URATOWANIE FANA

Przypomnijmy: w sierpniu ubiegłego roku miało dojść do koncertu Slipknot w Polsce. Wydarzenie, które pierwotnie było planowane jeszcze na 2020 r., ostatecznie odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. Miejsce, czyli trójmiejska Ergo Arena, pozostaje bez zmian. Koncert organizuje Mystic Coallition, wspólny front Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.