Comepass: Chcemy mieć jakiś wyraz #wywiad

Poznański zespół Comepass, który wygrał konkurs Road To Mystic, bez kompleksów stawia kolejne kroki na scenie. Tuż przed koncertem na tegorocznym Mystic Festival członkowie kapeli wpadli do nas na wywiad. Sprawdźcie materiał!

Comepass to zespół z Poznania, który dał się poznać w 2020 r. Tworzy go czwórka przyjaciół, razem grających muzykę z pogranicza surowego grunge’u i metalu alternatywnego.

W ubiegłym roku grupa zadebiutowała singlem „Stimulus”. W tym roku ukazały się dwa kolejne: „Grievance” i „Reason”. Członkowie Comepass cały czas pracują nad kolejnymi nowościami, jednocześnie szlifując produkcję koncertową. Idzie im całkiem nieźle. Swoim występem w warszawskiej Progresji poznańska kapela przekonała organizatorów Mystic Festival, że warto dać im szansę. Jako laureaci konkursu Road To Mystic Comepass zagrają pierwszego dnia festiwalu (2 czerwca).

– Wygrana w Road To Mystic znaczy dla nas naprawdę dużo. Jest to dla nas krok w przód i motywacja do działania – mówi nam Hubert, jeden z dwóch gitarzystów w Comepass. – Po informacji o wygranej zaczęliśmy bardzo dużo pracować nad setlistą koncertową, nad setupem sprzętowym i nad całym wizerunkiem.

Wizerunek Comepass, którego elementem jest makijaż, od razu zwraca uwagę. Maurycy, drugi gitarzysta Comepass, który odwiedził nas razem z Hubertem, wyjaśnia: „Szczerze mówiąc, zawsze towarzyszyła mi osoba Marilyna Mansona. Czerpałem inspirację z jego makijażu, z muzyki. Chcemy mieć jakiś wyraz i własny image”.

Comepass po koncercie na Mystic Festival zamierzają skupić się na przygotowaniu debiutanckiej płyty. Co jeszcze mają w planach? Tego dowiecie się z naszego wywiadu. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Comepass tworzą: Jakub Wesołowski, Maurycy Sujak, Hubert Łapa i Mateusz Żeleśkiewicz.

Autor materiału: Piotr Garbowski
Tekst: Piotr Garbowski

Posłuchaj Comepass:

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.