Co dalej ze Stone Sour? Corey Taylor stawia sprawę jasno

Wokalista odniósł się do tematu Stone Sour i wyjaśnił, czy jest szansa na powrót zespołu. „W Stone Sour jest mnóstwo dramatów i problemów między poszczególnymi osobami” – przyznał Corey Taylor.

Amerykańska grupa Stone Sour, której filarami przez długie lata byli członkowie Slipknot, Corey Taylor i James Root (Root opuścił zespół w 2014 r. – przyp. red.), dwa lata temu zawiesiła działalność na czas nieokreślony. Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by cokolwiek mogło się w tej kwestii zmienić. W niedawnej rozmowie z dziennikarzem Eddiem Trunkiem Corey Taylor zdradził, co sądzi o kolegach ze Stone Sour. Nie były to zbyt ciepłe słowa.

– Ostatnio robiłem dużo rzeczy. Powodem, dla którego tak mocno trzymam się Slipknota. jest to, że tak naprawdę od tego wszystko się zaczęło, jeśli chodzi o moje zawodowe bycie muzykiem – zaczął Corey. – W Stone Sour dalej jest mnóstwo różnych dramatów i problemów między poszczególnymi osobami, więc nie jest to w tej chwili coś, co bardzo chciałbym robić.

– Cholernie chciałbym wyjść na scenę z grupą kolesi, których znam od zawsze, świetnie się bawić, grając te wszystkie piosenki, i cieszyć się nimi razem z publicznością widzącą równie dobrze bawiących się gości na scenie zamiast próbować zrobić to na siłę z wzajemnymi problemami, z którymi nikt tak naprawdę nie chce mieć nic wspólnego – powiedział frontman Slipknot.

Corey zaznaczył, że w żadnym wypadku nie zamierza nikogo skreślać. Jak podkreślił, cały czas troszczy się o swoich byłych kolegów z zespołu.

– Jeśli chodzi o moje zespoły, wiem, że w przeszłości byłem bardzo otwarty na różne możliwości. Teraz jednak jestem powściągliwy w mówieniu o sprawach dotyczących ludzi, na których mi zależy. Po prostu dobrze wiem, że w tym momencie mam znacznie więcej powodów do działania solo niż robienia czegokolwiek ze Stone Sour. Czy mówię, że Stone Sour nigdy nie wróci? Nie, bo nigdy nic nie wiadomo. Może któregoś dnia dostaniemy propozycję jakiejś akcji charytatywnej, zbierzemy się wszyscy i będzie wspaniale. Jednak moje plany na najbliższą przyszłość nie uwzględniają tego zespołu – zakończył muzyk.

CZYTAJ TEŻ: COREY TAYLOR ZAPOWIADA KOLEJNE SOLOWE WYDAWNICTWO

Dyskografię Stone Sour zamyka album „Hydrograd” z 2017 r. Corey Taylor obecnie koncentruje się na działalności ze Slipknot. Najnowszy album zamaskowanych metalowców z Iowa „The End, So Far” ukaże się 30 września.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.