„Civil Army” – nowy singiel supergrupy Black River

Black River przypominają o sobie nowym numerem. Metalowa supergrupa w jeszcze gorącym singlu „Civil Army” porusza temat wojny w Ukrainie. Premiera nowej płyty Black River 24 czerwca.

Jeszcze w ubiegłym roku Black River zdążyli zapowiedzieć nowy album „Generation aXe”. Dokładna data premiery płyty to – już oficjalnie – 24 czerwca. Krążek wyda Mystic Production.

Do sieci trafił drugi singiel zapowiadający „Generation aXe”. „Civil Army” to reakcja Black River na wojnę w Ukrainie.

– Miałem nadzieję, że czasy, których niestety się doczekaliśmy, nigdy nas nie dotkną. Czasy, kiedy w imię chorych ambicji kogoś uważającego się za ważnego jeden człowiek zabija drugiego. Nie sposób przejść obok tego obojętnie, bez określenia się po konkretnej stronie. Gdy giną niewinni ludzie, gdy niszczy się ich wolność, dobytek zamienia się w gruz, gdy giną bliscy, gdy trzeba uciekać z własnego kraju, aby ratować życie swojej rodziny… Czasem brak słów, aby to wszystko wyrazić – singiel komentuje Piotr Wtulich, gitarzysta Black River.

– Jestem dumny z tego, że pomagamy i działamy solidarnie pomimo podziałów, które silnie zarysowały się wcześniej – podkreśla Piotr, tłumacząc, że „Civil Army” to odniesienie do armii dobrych ludzi pomagających ofiarom trwającej wojny.

Singiel udostępniamy poniżej.

Black River to polska supergrupa, w której skład wchodzą ludzie znani z takich zespołów, jak Behemoth, Dimmu Borgir czy Rootwater. Zespół działa od 2008 r. Przed dwoma laty zespół wrócił do gry po długiej przerwie albumem „Humanoid”. To jak na razie ostatnie wydawnictwo w dorobku Black River.

Black River tworzą: Maciej Taff, Piotr „Kay” Wtulich, Artur „Art” Kempa, „Tomasz „Orion” Wróblewski” i Dariusz „Daray” Brzozowski.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.