Brann Dailor (Mastodon) o Larsie Ulrichu: „Jedna z moich inspiracji”

„Jedna z moich największych inspiracji” – o Larsie Ulrichu mówi Brann Dailor, perkusista Mastodon. Muzyk przyznaje, że bębniarz Metalliki to jeden z jego idoli.

Mastodon jest na świeżo po wydaniu nowej płyty, a to oznacza, że członkowie amerykańskiej formacji mają dużo okazji do pojawiania się w mediach.

W ostatnim wywiadzie udzielonym rozgłośni radiowej 96.7 KCAL-FM Brann Dailor, perkusista Mastodon, został zapytany o swoje doświadczenia związane z Metallicą, największym zespole w gatunku.

– Jak sądzę, początkiem mojej przygody z Metallicą był album „Ride The Lightning” – zaczął Dailor. – Wtedy zacząłem ich słuchać. Przypominam sobie, że ich kasetę pokazał mi mój kuzyn Randy. To była kaseta „Ride The Lightning”. Po prostu mi ją dał. Jestem mu bardzo wdzięczny za wskazanie mi ścieżki. Kawałek otwierający „Ride The Lightning” to dla mnie osobiście jest coś. W tamtym czasie byłem już wkręcony w Judas Priest i Iron Maiden. Kuzyn Randy powiedział, że to następny krok, a ja na to, że okej.

Dailor przyznał, że do dziś imponuje mu Lars Ulrich. Jak stwierdził, to jego wielka inspiracja. Muzyk nie ukrywa, że kiedyś nawet pobił się, broniąc swojego idola.

– Lars to jeden z moich ludzi. Uwielbiam go i naprawdę uwielbiam jego grę. Nie wiem, dlaczego jest ciągle za nią atakowany. Osobiście mnie to wkurza. Jak ktoś mówi o nim coś złego… Wstawiłem się za nim w szkole i wstawiłbym się za nim teraz – zadeklarował członek Mastodon.

– Raz się nawet o niego biłem – zaskoczył Dailor. – Byliśmy na koncercie Metalliki. Otwierali go Queensrÿche. Ich perkusistą był Scott Rockenfield. Następnego dnia ktoś w szkole gadał, że Rockenfield był lepszy, a Lars to ssie. Ja na to: „Pieprzyć cię!”. Trochę się wtedy poszarpaliśmy. Opowiadałem o tym później Larsowi. Był ze mnie dumny.

Choć rzeczywiście często jest hejtowany, Lars Ulrich to jeden z najbardziej wpływowych muzyków metalowych na świecie. Lista jego fanów jest długa. Jest na niej m.in. Mario Duplantier z Gojiry, który ostatnio nazwał nawet Larsa „geniuszem” (sic!).

CZYTAJ TEŻ: MASTODON – „HUSHED AND GRIM”

Przypomnijmy: Mastodon ma w planach koncert w Polsce. Grupa pojawi się na przyszłorocznym Mystic Festival. Wydarzenie ma odbyć się na początku czerwca 2022 r. Wydarzenie organizuje Mystic Coallition.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.