Perkusista Gojiry o Larsie Ulrichu: „Jest geniuszem”

Członkowie Gojiry to oddani fani Metalliki. Joe Duplantier, frontman francuskiej kapeli, wyznał ostatnio, że poznał żonę dzięki Larsowi Ulrichowi. Teraz bębniarza Metalliki komplementuje jego brat Mario. „Lars jest geniuszem” – twierdzi perkusista Gojiry.

Lars Ulrich to prawdziwa legenda metalu, ale też jeden z najbardziej hejtowanych za swoje umiejętności muzyków w biznesie. Bardziej złośliwi powtarzają jak mantrę, że Lars nie potrafi grać na bębnach i jest zbyt mało ambitny, by cokolwiek z tym zrobić. Maria Duplantier, perkusista Gojiry i dla odmiany jeden z najbardziej cenionych obecnie metalowych bębniarzy, jest innego zdania. Jego zdaniem świat nie potrafi poznać się na talencie Larsa.

Rozmawiając o swoich największych inspiracjach z magazynem „Metal Hammer”, Duplantier stwierdził, że Lars był pierwszym perkusistą, który zwrócił jego uwagę.

– Miałem jakieś dziesięć lat, kiedy dostaliśmy z bratem pod choinkę boxset Metalliki „Live Shit: Binge & Purge” – wspomina Duplantier. – Oglądaliśmy to i nie mogłem odwrócić wzroku od Larsa. Sposób, w jaki grał, kolor jego zestawu, ruchy… Wszystko było zajebiste. Niedługo później powiedziałem bratu, że ten gość jest najlepszym perkusistą na świecie. Był to moment, kiedy postanowiłem samemu nauczyć się grać.

– Lars jest geniuszem – ocenił perkusista Gojiry, – Jeśli posłuchasz pierwszych pięciu albumów Metalliki, zorientujesz się, że perkusja jest wyjątkowa. Jego patenty są jedyne w swoim rodzaju. Nawet teraz jestem zdania, że jest najlepszym showmanem na świecie, jeśli mówimy o perkusistach. Nie chodzi o tempo czy technikę. Chodzi o coś innego.

– Nikt nie potrafiłby sobie wyobrazić Metalliki z innym bębniarzem – podsumował Duplantier.

Jak zgodnie podkreślają członkowie Gojiry, Metallika była jedną z ich głównych inspiracji podczas tworzenia najnowszej płyty „Fortitude”, której premiera miała miejsce 30 kwietnia. Działa to też w drugą stronę. Obóz Metalliki wielokrotnie ciepło wypowiadał się o Gojirze. Legenda thrashu dała wyraz swojego szacunku dla Francuzów, zapraszając ich na trasę po wydaniu płyty „The Way of All Flesh”. Był to jeden z przełomowych momentów w karierze Gojiry, zaliczanej dziś do najlepszych ekip na scenie metalowej.

CZYTAJ TEŻ: JOE DUPLANTIER Z GOJIRY ZDRADZIŁ, ŻE POZNAŁ ŻONĘ DZIĘKI METALLICE

Przypomnijmy: Gojira miała wystąpić na tegorocznym Mystic Festival. Wydarzenie zostało jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Czy Gojira pojawi się na Mystic Festival w przyszłym roku? Póki co grupy nie ma w line-upie wydarzenia, ale mocno liczymy, że to wkrótce się zmieni.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV