Perkusista Gojiry o Larsie Ulrichu: „Jest geniuszem”

Członkowie Gojiry to oddani fani Metalliki. Joe Duplantier, frontman francuskiej kapeli, wyznał ostatnio, że poznał żonę dzięki Larsowi Ulrichowi. Teraz bębniarza Metalliki komplementuje jego brat Mario. „Lars jest geniuszem” – twierdzi perkusista Gojiry.

Lars Ulrich to prawdziwa legenda metalu, ale też jeden z najbardziej hejtowanych za swoje umiejętności muzyków w biznesie. Bardziej złośliwi powtarzają jak mantrę, że Lars nie potrafi grać na bębnach i jest zbyt mało ambitny, by cokolwiek z tym zrobić. Maria Duplantier, perkusista Gojiry i dla odmiany jeden z najbardziej cenionych obecnie metalowych bębniarzy, jest innego zdania. Jego zdaniem świat nie potrafi poznać się na talencie Larsa.

Rozmawiając o swoich największych inspiracjach z magazynem „Metal Hammer”, Duplantier stwierdził, że Lars był pierwszym perkusistą, który zwrócił jego uwagę.

– Miałem jakieś dziesięć lat, kiedy dostaliśmy z bratem pod choinkę boxset Metalliki „Live Shit: Binge & Purge” – wspomina Duplantier. – Oglądaliśmy to i nie mogłem odwrócić wzroku od Larsa. Sposób, w jaki grał, kolor jego zestawu, ruchy… Wszystko było zajebiste. Niedługo później powiedziałem bratu, że ten gość jest najlepszym perkusistą na świecie. Był to moment, kiedy postanowiłem samemu nauczyć się grać.

– Lars jest geniuszem – ocenił perkusista Gojiry, – Jeśli posłuchasz pierwszych pięciu albumów Metalliki, zorientujesz się, że perkusja jest wyjątkowa. Jego patenty są jedyne w swoim rodzaju. Nawet teraz jestem zdania, że jest najlepszym showmanem na świecie, jeśli mówimy o perkusistach. Nie chodzi o tempo czy technikę. Chodzi o coś innego.

– Nikt nie potrafiłby sobie wyobrazić Metalliki z innym bębniarzem – podsumował Duplantier.

Jak zgodnie podkreślają członkowie Gojiry, Metallika była jedną z ich głównych inspiracji podczas tworzenia najnowszej płyty „Fortitude”, której premiera miała miejsce 30 kwietnia. Działa to też w drugą stronę. Obóz Metalliki wielokrotnie ciepło wypowiadał się o Gojirze. Legenda thrashu dała wyraz swojego szacunku dla Francuzów, zapraszając ich na trasę po wydaniu płyty „The Way of All Flesh”. Był to jeden z przełomowych momentów w karierze Gojiry, zaliczanej dziś do najlepszych ekip na scenie metalowej.

CZYTAJ TEŻ: JOE DUPLANTIER Z GOJIRY ZDRADZIŁ, ŻE POZNAŁ ŻONĘ DZIĘKI METALLICE

Przypomnijmy: Gojira miała wystąpić na tegorocznym Mystic Festival. Wydarzenie zostało jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Czy Gojira pojawi się na Mystic Festival w przyszłym roku? Póki co grupy nie ma w line-upie wydarzenia, ale mocno liczymy, że to wkrótce się zmieni.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.