Bracia Cavalera znów w Sepulturze? Igor Cavalera: „Byłoby super”

Powrót Sepultury z braćmi Cavalera w składzie? Igor Cavalera, kiedyś perkusista kapeli, przyznał, że chciałby znów grać z dawnymi przyjaciółmi. Powstrzymują go przed tym jednak relacje z bratem.

Sepultura z braćmi Cavalera odnosiła największe sukcesy. To oni założyli zespół w 1984 r., a przez kolejne lata robili wszystko, by wybić się poza rodzinną Brazylię, co ostatecznie im się udało. Wszystko skończyło się w 1996 r. Najpierw z zespołem rozstał się lider grupy Max Cavalera. Bezpośrednim powodem odejścia Maxa było zwolnienie jego żony i menadżerki kapeli Glorii. Dekadę później z Sepulturą pożegnał również jego brat Igor.

Sepultura nie zaprzestała działalności. Zespół gra do dziś pod wodzą gitarzysty Andreasa Kissera, wydając kolejne albumy i jeżdżąc w międzynarodowe trasy. Bracia Cavalera z kolei udzielają się we własnych projektach, w tym we wspólnym projekcie Cavalera Conspiracy.

Czy kiedykolwiek jeszcze zobaczymy Sepulturę w pierwotnym składzie? Igor ostatnio przyznał w programie Mike Nelson Show, że gdyby zależało to od niego, chętnie wróciłby do Sepultury.

– Muszę być z tobą szczery – zwrócił się do prowadzącego program. – Dobrze wiesz, że powrót Sepultury to dla mnie ja i mój brat. I dlatego według mnie do tego nie dojdzie. Wiesz, nie mogę się tym za bardzo przejmować. Jasne, byłoby super, ale prawdziwy powrót byłby wtedy, kiedy brałby udział w tym również mój brat.

Powrót Maxa do Sepultury to raczej scenariusz science fiction. Relacje pomiędzy Maxem a obecnymi członkami formacji pozostają fatalne. Po tym, jak żona Maxa ostatnio publicznie zaatakowała obecnego wokalistę grupy Derricka Greena, zarzucając mu, że potrafi jedynie śpiewać teksty jej męża, trudno wyobrażać sobie jakikolwiek zwrot akcji…

CZYTAJ TEŻ: MAX CAVALERA WSPOMINA OKRES WALKI Z ALKOHOLEM. „MIAŁEM WIELE TRUDNYCH LAT”

Przypomnijmy: ostatnim albumem w dyskografii Sepultury pozostaje „Quadra” z 2020 r. Z materiałem z płyty giganci groove metalu w październiku w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu. Wydarzenie organizuje agencja Knock Out Productions.

fot. M. Felix (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.