Max Cavalera wspomina okres walki z alkoholem. „Miałem wiele trudnych lat”

Max Cavalera ma za sobą mroczne dni. Lider Soufly i Go Ahead And Die, a kiedyś frontman Sepultury, otworzył się i opowiedział o swoim uzależnieniu od alkoholu i walce z nałogiem.

Problemy z alkoholem wśród muzyków rockowych i metalowych zdarzają się nader często. Max Cavalera, jedna z najbarwniejszych postaci sceny metalowej, przez lata zmagał się z chorobą alkoholową, która niewiele brakowało, a doprowadziłaby go do totalnego upadku.

Max nie wspomina często o swoich dawnych demonach, ale goszcząc w podcaście Dr. Mike’a Freidmana „Hardcore Humanism With Dr. Mike”, członek Soufly i Go Ahead And Die zrobił wyjątek.

– Miałem wiele trudnych lat, bo ciężko mi było sobie z tym radzić – wyznał Max, szczerze odnosząc się do swojego alkoholizmu. – Niektóre z tych głośnych historii, a właściwie wszystkie to prawda. Imprezowanie z Ministry, orzyganie Eddiego Veddera… To wszystko się wydarzyło. Jasne, było to p******e, ale naprawdę się wydarzyło.

Muzyk zdradził, że uzależnienie w pewnym momencie przerodziło się w paniczny strach przed kacem, co jeszcze bardziej pogrążało go w nałogu. Jak wspomina, faszerował się lekami przeciwbólowymi, żeby złagodzić kaca, a przede wszystkim – za wszelką cenę nie chciał do niego dopuścić.

Punktem przełomowym był moment, gdy podczas trasy Max zatrzymał się w miejscu, gdzie nie miał dostępu do alkoholu. Poradził sobie z tym, pijąc środek do dezynfekcji rąk, który znajdował się w hotelowej łazience.

– Nawaliłem się tym – przyznał Max. – Moja żona otworzyła drzwi. Trzymałem pusty pojemnik po środku do dezynfekcji rąk. Od razu zaczęła: „Co ty, k***a, robisz?”. Powiedziałem jej, że piję, że potrzebuję pomocy. To był jeden z tych momentów.

Max w końcu wylądował na odwyku. Lekarz, który się nim opiekował, powiedział mu, że jeśli nie przestanie pić, umrze w ciągu kilku lat.

– Takie rzeczy otwierają oczy na rzeczywistość wokół ciebie – przekonuje były głos Sepultury. – Zacząłem na wszystko patrzeć inaczej. Myślałem sobie wtedy, że ciężko pracowałem, że wybiłem się poza Brazylię, mimo że moje szanse wynosiły jeden na milion, że dokonałem tego. Mam to stracić przez pieprzony alkohol? Nie ma mowy. Ale było ciężko.

Choć dziś Max trwa w trzeźwości, nie ukrywa, że wciąż czuje się uzależniony, ale jego nałóg pozostaje uśpiony: „Nie jestem wyleczony w stu procentach. To wciąż gdzieś głęboko we mnie siedzi i zawsze będzie”.

MAX CAVALERA ZAŁOŻYŁ NOWY ZESPÓŁ Z SYNEM. POSŁUCHAJ GO AHEAD AND DIE

Max Cavalera ma za sobą premierę debiutanckiej płyty Go Ahead And Die, projektu, który stworzył z synem Igorem Amadeusem. Na horyzoncie jest również nowy longplay Soufly. Album „Totem” ma ukazać się 5 sierpnia nakładem Nuclear Blast.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.