Bokassa zapowiada album „Molotov Rocktail”. Jest pierwszy singiel

Po niedawnym podpisaniu kontraktu z Napalm Records power trio Bokassa jest w pełni naładowane i gotowe do działania. Na początku września Norwegowie wydadzą album „Molotov Rocktail”. Zespół udostępnił pierwszy promujący go singiel.

Dwa lata po wydaniu płyty „Crimson Riders” i głośnej trasie u boku Metalliki Bokassa powraca z kolejnym, trzecim longplayem. Zespół pozostaje w charakterystycznym dla siebie, punkowo-stonerowym klimacie. W jeszcze gorącym singlu „Careless (In The Age Of Altruism)” jedna z ulubionych młodych kapel Larsa Ulricha serwuje solidną porcję hałaśliwej energii.

– „Careless (In The Age Of Altruism)” był jednym z pierwszych utworów napisanych na „Molotov Rocktail” i jedynym kandydatem na pierwszego singla ze względu na jego chrupiący riff i emocjonalny haczyk. Podobnie jak w przypadku „So Long, Idiots!”, nasz bohater jest coraz bardziej rozczarowany światem i stara się go unikać, funkcjonując wygodnie we własnej bańce. Uważamy też, że może to być jedyna piosenka zawierająca słowo „Didjeridon’t” – komentuje Bokassa.

Singiel „Careless (In The Age Of Altruism) udostępniamy poniżej.

Pochodzące z Trondheim w Norwegii trio Bokassa już na swoim pierwszym pełnometrażowym albumie „Divide & Conquer“ z 2017 r. wyrobiło sobie swoje charakterystyczne brzmienie, które jest połączeniem chwytliwego punka i zakurzonego stoner rocka. Podczas trasy „Worldwired Tour” z Metalliką w 2019 r. zespół wydał ciepło przyjęty krążek „Crimson Riders“. Ponadto Norwegowie zostali nominowani do prestiżowej nagrody Spellemann-Award w kategorii Breakthrough of the Year 2020.

Premiera płyty „Molotov Rocktail“ została wyznaczona na 3 września.

Skad Bokassy tworzą Jørn Kaarstad, Bård Linga i Olav Dowkes.

fot. K. Sporsheim

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV