Bokassa zapowiada album „Molotov Rocktail”. Jest pierwszy singiel

Po niedawnym podpisaniu kontraktu z Napalm Records power trio Bokassa jest w pełni naładowane i gotowe do działania. Na początku września Norwegowie wydadzą album „Molotov Rocktail”. Zespół udostępnił pierwszy promujący go singiel.

Dwa lata po wydaniu płyty „Crimson Riders” i głośnej trasie u boku Metalliki Bokassa powraca z kolejnym, trzecim longplayem. Zespół pozostaje w charakterystycznym dla siebie, punkowo-stonerowym klimacie. W jeszcze gorącym singlu „Careless (In The Age Of Altruism)” jedna z ulubionych młodych kapel Larsa Ulricha serwuje solidną porcję hałaśliwej energii.

– „Careless (In The Age Of Altruism)” był jednym z pierwszych utworów napisanych na „Molotov Rocktail” i jedynym kandydatem na pierwszego singla ze względu na jego chrupiący riff i emocjonalny haczyk. Podobnie jak w przypadku „So Long, Idiots!”, nasz bohater jest coraz bardziej rozczarowany światem i stara się go unikać, funkcjonując wygodnie we własnej bańce. Uważamy też, że może to być jedyna piosenka zawierająca słowo „Didjeridon’t” – komentuje Bokassa.

Singiel „Careless (In The Age Of Altruism) udostępniamy poniżej.

Pochodzące z Trondheim w Norwegii trio Bokassa już na swoim pierwszym pełnometrażowym albumie „Divide & Conquer“ z 2017 r. wyrobiło sobie swoje charakterystyczne brzmienie, które jest połączeniem chwytliwego punka i zakurzonego stoner rocka. Podczas trasy „Worldwired Tour” z Metalliką w 2019 r. zespół wydał ciepło przyjęty krążek „Crimson Riders“. Ponadto Norwegowie zostali nominowani do prestiżowej nagrody Spellemann-Award w kategorii Breakthrough of the Year 2020.

Premiera płyty „Molotov Rocktail“ została wyznaczona na 3 września.

Skad Bokassy tworzą Jørn Kaarstad, Bård Linga i Olav Dowkes.

fot. K. Sporsheim

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.