Ben Bruce o nowym albumie Asking Alexandria. „Najlepsze riffy, jakie kiedykolwiek napisałem”

Premiera szóstej płyty Asking Alexandria zbliża się wielkimi krokami. Krążek ma trafić do sprzedaży w maju. Ben Bruce, gitarzysta grupy, zapowiada, że na „Like A House On Fire” trafią jego najlepsze riffy.

Już w ubiegłym roku Danny Worsnop, wokalista Asking Alexandria, zapowiadał, że fani mogą spodziewać się najmocniejszej płyty w dorobku Anglików. Na dwa miesiące przed premierą wydawnictwa, która trafi do sklepów w połowie maja, swoje trzy grosze dorzuca gitarzysta Ben Bruce.

– Uważam, że to najlepsze riffy, jakie kiedykolwiek napisałem – w rozmowie z „Kerrang!” deklaruje Bruce.

Czego dokładnie fani mogą spodziewać się na „Like a House on Fire”?

– Znajdzie się coś dla każdego, kto lubi naszą muzykę: są cięższe momenty, są momenty śpiewane, są skoczne, energiczne rzeczy, a nawet coś tanecznego. Kiedy ludzie rozpoczną tę podróż, posłuchają płyty od początku do końca, doświadczą bardzo szerokiej gamy emocji – zapowiada Bruce.

Szósty longplay Asking Alexandria promuje singiel „Antisocialist”. Gitarzysta Asking Alexandria zwraca uwagę przede wszystkim na jego wymowę.

– To utwór napisany dla wszystkich tych, którzy mają ochotę pokazać światu środkowy palec i krzyczeć z całych sił – wyjaśnia gitarzysta. – To utwór dla osób sfrustrowanych, zapomnianych, niedocenianych, uciskanych, dla tych, którzy pracują ciężko, ale nie dostają nic w zamian, dla marzycieli będących obiektem drwin. To utwór o tym, przez co każdy z nas przechodzi od czasu do czasu.

„Antisocialist”, a także inne utwory z nowej płyty, zespół zaprezentuje na koncercie w Polsce. Grupa wystąpi 4 listopada w Warszawie – oczywiście jeśli do tego czasu zakaz organizowania imprez masowych związany z koronawirusem zostanie zniesiony…

Ostatni pełnoprawny album Asking Alexandria zatytułowany po prostu „Asking Alexandria” ukazał się w 2017 r.

Aktualny skład grupy tworzą Danny Worsnop, Ben Bruce, Cameron Liddell, Sam Bettley i James Cassells.

Licencjonowany merch Asking Alexandria, w tym koszulki, bluzy, kubki i inne gadżety, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.