Behemoth zagra na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Znamy szczegóły

Behemoth zamierza sięgnąć szczytów ze swoim nowym albumem. I to dosłownie. W najbliższy czwartek zespół zaprezentuje transmisję koncertu z dachu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Największa gwiazda polskiego metalu zawsze lubiła rozmach. Behemoth po raz kolejny zamierza zaskoczyć fanów. Ma ku temu bardzo dobry powód, a jest nim premiera nowej płyty zespołu „Opvs Contra Natvram”, która została wyznaczona na piątek, 16 września.

Nergal i jego ekipa postanowili zagrać przedpremierowo kilka nowych numerów, stojąc na dachu Pałacu Kultury i Nauki, a dokładniej: będącej jego częścią Sali Kongresowej. Blackmetalowcy rodem z Pomorza już wcześniej dali znać, że pracują nad czymś, do czego wykorzystają kontekst charakterystycznego budynku, jaki naród radziecki sprezentował narodowi polskiemu w zamierzchłych latach 50. XX w.

Obóz Behemoth nie bez powodu postawił na Pałac Kultury i Nauki.

– Legiony, zebraliśmy się na dachu niesławnego Pałacu Kultury i Nauki, żeby wykonać kilka utworów z naszej nowej płyty „Opvs Contra Natvram” mającej swoją premierę w piątek – wyjaśnia Nergal.

– Od dawna Behemoth jest cenzurowany i ścigany przez Kościół katolicki na polecenie naszego faszystowskiego rządu. Ten występ, mający za tło akurat ten budynek, to metafora naszego ogromnego środkowego palca, jaki pokazujemy tym świniom oraz Józefowi Stalinowi i jego sowieckim idiotom. Wolność na zawsze! – dodaje frontman Behemotha.

Poniżej udostępniamy link do transmisji koncertu.

CZYTAJ TEŻ: BEHEMOTH UDOSTĘPNIA SINGIEL „THE DEATHLES SUN”

„Opvs Contra Natvram” będzie dwunastym wydawnictwem w dorobku Behemotha. Znajdzie się na nim 10 premierowych utworów grupy. Jak podkreślają członkowie Behemotha, album powstał w ciągu trudnego dla świata roku, co spotęgowało wściekłość zawartą w kompozycjach i tekstach.

Nagraniami zajął się Daniel Bergstrand, szwedzki producent mający na koncie współpracę z takimi markami, jak Meshuggah czy In Flames. Miks to dzieło Joe Barresiego, którego CV obejmuje współpracę z takimi tuzami, jak Tool, Nine Inch Nails czy Queens of the Stone Age. Krążek wyda legendarna wytwórnia Nuclear Blast.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.