Behemoth udostępnia singiel „The Deathles Sun”

Behemoth nie daje o sobie zapomnieć. Gwiazdorzy black metalu udostępnili trzeci singiel z płyty „Opvs Contra Natvram”. Album ukaże się 16 września nakładem wytwórni Nuclear Blast.

Behemoth ma przed sobą premierę dwunastej płyty. Liczba 12 ma oznaczać boży porządek, ale patrząc na bluźnierczą okładkę „Opvs Contra Natvram”, nie sądzimy, by numerologia w tym przypadku mogła się sprawdzić.

Wzbudzanie kontrowersji to sprawdzony sposób Behemotha na promocję swoich wydawnictw. W przypadku „Opvs Contra Natvram” zespół znów stawia na prowokacje, na co najlepszym dowodem są teledyski, które towarzyszą najnowszemu singlowi Behemotha „The Deathless Sun”. O ile pierwszy z klipów to wizerunkowy teledysk, o tyle drugi to historia z drugim dnem i mroczną, bluźnierczą otoczką.

„The Deathles Sun” w dwóch wersjach udostępniamy poniżej.

Album „Opvs Contra Natvram” ma być wyrazem buntowniczej natury Behemotha.

– Ciągle zmagam się z destrukcyjnymi tendencjami w popkulturze – komentuje Nergal. – Ograniczanie czy wręcz zakazywanie kultury, media społecznościowe i inne narzędzia, które moim zdaniem są bardzo niebezpieczną bronią w rękach osób nie mających żadnych kompetencji, ażeby osądzać innych ludzi. Z perspektywy artysty uważam to za bardzo destrukcyjne, niepokojące i ograniczające. Pokazuję temu wszystkiemu środkowy palec”.

– To jednocześnie najbardziej przemyślana i najbardziej dojrzała rzecz, jaką stworzyliśmy. To w zasadzie totalny Behemoth – podsumowuje frontman Behemotha.

CZYTAJ TEŻ: MATT HEAFY ATAKUJE Z IBARAKI. LIDER TRIVIUM NAGRAŁ UTWÓR Z NERGALEM

Na „Opvs Contra Natvram” w sumie znajdzie się 10 nowych utworów grupy. Jak podkreślają członkowie Behemotha, album powstał w ciągu trudnego dla świata roku, co spotęgowało wściekłość zawartą w kompozycjach.

Produkcją zajął się Daniel Bergstrand, szwedzki producent mający na koncie współpracę z takimi markami, jak Meshuggah czy In Flames. Miks to dzieło Joe Barresiego, którego CV obejmuje współpracę z takimi tuzami, jak Tool, Nine Inch Nails czy Queens of the Stone Age.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.