Będzie film o Kulcie. Jesienią w kinach

Muzyczne biografie przechodzą renesans popularności. Wygląda na to, że czeka nas kolejna duża produkcja – i to poświęcona polskiej legendzie. Wkrótce do kin ma trafić film o zespole Kult.

Film wyreżyserowała Olga Bieniek, producentka takich filmów, jak „Kamerdyner” czy „Układ zamknięty”. Na temat dokumentu o grupie Kult reżyserka opowiedziała w rozmowie z Radiem Gdańsk. Jak zdradziła, prace nad filmem wystartowały w 2014 r.

– Nie chcieliśmy widzom sprzedać z jednej strony czegoś banalnego, a z drugiej sfałszowanego. To nie będzie film o historii zespołu. Ta produkcja ma przedstawić obraz, dzięki któremu będzie można się bardzo zbliżyć do bohaterów – komentuje Bieniek.

Cały wywiad przeczytacie via [link]

W filmie oprócz członków grupy swój wątek ma mieć również fan Kultu, który mimo że mieszka za granicą, od lat jeździ na koncerty zespołu – często kosztem pokonywania nawet kilku tys. kilometrów.

Film pojawi się na kinowych afiszach jesienią. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Wcześniej Kult wystąpi na Pol’and’Rock Festival. Koncert odbędzie się 3 sierpnia na dużej scenie „najpiękniejszego festiwalu świata”.

Więcej o pierwszym występie Kultu na Pol’and' Rock przeczytacie w artykule „Długo wyczekiwana gwiazda zagra na Pol’and’Rock Festival”.

Merch Kultu, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV