Koncert Kultu z Pol’and’Rock Festival doczeka się wydania

Taki czas zdarza się raz na 56 lat! Wyjątkowy koncert formacji Kult z Pol’And’Rock Festival zostanie wydany na CD i DVD. Premierę długo wyczekiwanego wydawnictwa zaplanowano na 6 listopada.

Występ Kultu w nocy z 3 na 4 sierpnia 2019 r. zgromadził rekordową festiwalową publiczność – według niektórych szacunków uczestniczyło w nim niemal milion osób.

– Przez całe 106 minut i 24 sekundy Kazik i jego załoga trzymali nas wszystkich za rock’and’rollowego ryja, przez sekundę nie zeszli z tego poziomu, łojąc tylko te najlepsze, niełatwo wybrane kawałki, aż do samego końca tego niezwykłego koncertu – mówi Jurek Owsiak. – Kto był, ten wie, jak wyglądało to absolutnie wyjątkowe, przedpandemiczne wydarzenie w czasach, kiedy era rock’n’rolla była żywa, a koncerty mogły być organizowane.

Na płytę składają się największe przeboje Kultu uwielbiane przez całe pokolenia słuchaczy – m. in. „Baranek”, „Polska”, „Arahja” czy „Gdy nie ma dzieci”. Muzycy zagrali także nowsze numery, jak „Prosto” czy „Wstyd”. Podczas swojego występu zgromadzili rekordową publiczność, która bawiła się na „najpiękniejszym festiwalu świata”. Był to jeden z największych koncertów w historii Polski.

Album „Kult live Pol’and’Rock Festival 2019″ ukaże się jako box złożony z dwóch płyt CD z ponad 100 minutami muzyki oraz płyty DVD. Prócz tego materiał dźwiękowy ukaże się również na potrójnym albumie winylowym – będzie to limitowane wydanie w czterech wersjach kolorystycznych. Przedsprzedaż rusza w piątek 9 października w południe w internetowym sklepie wytwórni SP Records oraz sklepie internetowym Fundacji WOŚP SiemaShop.

fot. Ł. Widziszowski

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV