Alissa White-Gluz (Arch Enemy) wyda solowy album

Do nagrania solowej płyty przymierza się Alissa White-Gluz, frontwoman grupy Arch Enemy. Kontrakt na solowy album wokalistka podpisała w 2016 r. Jak zdradziła w najnowszym wywiadzie, jest na etapie pisania utworów.

Nad solowym materiałem Alissa White-Gluz pracuje z dobrymi znajomymi z Arch Enemy i Kamelot oraz z Paulem Caiafą, gitarzystą Misfits.

– Nigdy nie zakładałam, że chcę być solową artystką – w rozmowie z Music Feeds stwierdziła White-Gluz.

– Lubie mój zespół, ale jak większość z was wie, Sharlee D’Angelo i Mike Ammot grają w Spiritual Beggars, a Jeff Loomis pisze solo. Daniel Erlandsson też ma inne projekty – o aktywności kolegów z Arch Enemy wypowiada się wokalista, podkreślając: – Mam czas na własny projekt, kiedy zespół robi sobie przerwę.

– Sądzę, że zdrowo jest eksplorować inne pola, nie skupiając się w stu procentach wyłącznie na Arch Enemy. To właśnie robię, po prostu, kiedy mam czas. Jestem na etapie pisania i tworzenia wersji demo. Współpracuję z przyjaciółmi z innych zespołów. Zamierzam nagrać to i wydać w Napalm Records. Nie mogę się doczekać, aż będę to miała – dodaje White-Gluz.

– To trochę tak, że musisz coś mieć, coś, co możesz robić. Wiem, że jestem pracoholiczką, że nie jestem w stanie po prostu siedzieć i czekać na kolejną trasę Arch Enemy. Potrzebuję czegoś jeszcze, nad czym mogłabym pracować. Mam też mnóstwo pomysłów, które nie brzmią jak Arch Enemy i głupio byłoby je forsować w tym zespole – podsumowuje wokalistka.

Alissa White-Gluz dołączyła do Arch Enemy w 2014 r., zastępując Angelę Gossow. Z grupą wydała dwa albumy: „War Eternal” i ubiegłoroczny „Will to Power”. Z materiałem z płyty szwedzka formacja przyjedzie na Pol’and’Rock Festival, który – przypomnijmy – odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia.

W 2018 r. Arch Enemy zagra w Polsce również klubowo – najpierw 16 czerwca w klubie Kwadrat w Krakowie, a dzień później w gdańskim klubie B90.

Po merch Arch Enemy zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.