Alissa White-Gluz (Arch Enemy) wyda solowy album

Do nagrania solowej płyty przymierza się Alissa White-Gluz, frontwoman grupy Arch Enemy. Kontrakt na solowy album wokalistka podpisała w 2016 r. Jak zdradziła w najnowszym wywiadzie, jest na etapie pisania utworów.

Nad solowym materiałem Alissa White-Gluz pracuje z dobrymi znajomymi z Arch Enemy i Kamelot oraz z Paulem Caiafą, gitarzystą Misfits.

– Nigdy nie zakładałam, że chcę być solową artystką – w rozmowie z Music Feeds stwierdziła White-Gluz.

– Lubie mój zespół, ale jak większość z was wie, Sharlee D’Angelo i Mike Ammot grają w Spiritual Beggars, a Jeff Loomis pisze solo. Daniel Erlandsson też ma inne projekty – o aktywności kolegów z Arch Enemy wypowiada się wokalista, podkreślając: – Mam czas na własny projekt, kiedy zespół robi sobie przerwę.

– Sądzę, że zdrowo jest eksplorować inne pola, nie skupiając się w stu procentach wyłącznie na Arch Enemy. To właśnie robię, po prostu, kiedy mam czas. Jestem na etapie pisania i tworzenia wersji demo. Współpracuję z przyjaciółmi z innych zespołów. Zamierzam nagrać to i wydać w Napalm Records. Nie mogę się doczekać, aż będę to miała – dodaje White-Gluz.

– To trochę tak, że musisz coś mieć, coś, co możesz robić. Wiem, że jestem pracoholiczką, że nie jestem w stanie po prostu siedzieć i czekać na kolejną trasę Arch Enemy. Potrzebuję czegoś jeszcze, nad czym mogłabym pracować. Mam też mnóstwo pomysłów, które nie brzmią jak Arch Enemy i głupio byłoby je forsować w tym zespole – podsumowuje wokalistka.

Alissa White-Gluz dołączyła do Arch Enemy w 2014 r., zastępując Angelę Gossow. Z grupą wydała dwa albumy: „War Eternal” i ubiegłoroczny „Will to Power”. Z materiałem z płyty szwedzka formacja przyjedzie na Pol’and’Rock Festival, który – przypomnijmy – odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia.

W 2018 r. Arch Enemy zagra w Polsce również klubowo – najpierw 16 czerwca w klubie Kwadrat w Krakowie, a dzień później w gdańskim klubie B90.

Po merch Arch Enemy zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV