Alice Cooper ma „swoją” skamielinę!

Legendarny rockowy wokalista doczekał się ciekawego wyróżnienia!

Alice Cooper to jeden z najbardziej charakterystycznych artystów w świecie rocka. Wokalista dołączył do grona takich muzyków jak Toni Iommi, Lemmy, King Diamond czy The Rolling Stones i może się poszczycić skamieliną nazwaną jego imieniem!

Nowa skamielina nazywa się Serpula alicecooperi, ma 190 milionów lat i przedstawia robaka wężowatego, gatunek robaka morskiego. Zwierzę filtrowało morską wodę za pomocą macek, a gdy poczuło się zagrożone chowało się w wytworzonej przez siebie rurce zamykaną pokrywą. Skamieniałość została odnaleziona przez geologa-amatora, Mette Hoftstedta w piaskowcu na duńskiej wyspie Bornholm na morzu Bałtyckim. Następnie została przebadana w Geomuseum Faxe w Danii.

Na temat odkrycia i nadania nazwy wypowiedział się Jesper Milan członek zespołu prowadzącego badania.

– Kiedy badaliśmy tę skamielinę szybko stało się jasne, że mamy do czynienia z nowym i nieznanym dotąd gatunkiem robaka serpulidalnego. Będąc paleontologiem i fanem muzyki rockowej i metalowej zawsze myślałem, że osobą która powinna zostać upamiętniona w nazwie skamieliny jest Alice Cooper, czyli zasłużony dla muzyki wokalista. Jego dyskografia często towarzyszy mi w pracy. Robaki Serpuidalne były pionierami szczególnego stylu życia w ówczesnym świecie i tak samo pionierem w wielu aspektach był Alice Cooper. Stąd moja decyzja – komentuje naukowiec.

W zeszłym roku Alice Cooper skończył 75 lat i wydał swój dwudziesty drugi solowy album zatytułowany „Road”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.