Adrian Smith (Iron Maiden) wskazał album, który zmienił jego życie

Adrian Smith, gitarzysta Iron Maiden, to jeden z najbardziej cenionych muzyków heavymetalowych na świcie. Jak zaczęła się jego przygoda z ciężkimi brzmieniami? Smith wskazał album, który sprawił, że pokochał metal.

Adrian Smith to niezwykle barwna postać. Jest gitarzystą najpopularniejszego zespołu heavymetalowego na świecie, ale też wielkim pasjonatem wędkarstwa. Smith jest postacią znaną i lubianą w środowisku ludzi lubiących zarzucić wędkę, zwłaszcza po premierze swojej ostatniej książki „Monsters of River and Rock”. Muzyk udzielił wywiadu branżowej rozgłośni Blue Fish radio, gdzie zdradził, jak doszło do tego, że zamiast wędkarstwu poświęcił się metalowi. Okazuje się, że wszystko przez jeden album Deep Purple.

– Jako nastolatek nie miałem żadnego pomysłu na siebie – wspomina Smith. – Podobnie jak większość nastolatków, totalnie nie wiedziałem, czym chcę się zajmować. Któregoś dnia wszedłem do pokoju mojej starszej siostry, żeby sprawdzić jej płyty. Głównie były to płyty soulowe, The Temptations i inni artyści Motown. Zauważyłem, że miała kilka nowości. Jedną z nich był album Deep Purple „Machine Head”. Włożyłem go do odtwarzacza i po prostu nie mogłem uwierzyć w to, co usłyszałem. To było to, serio. Ten album w pewnym sensie zmienił moje życie. Pomyślałem sobie wtedy: „To właśnie chciałbym kiedyś robić”.

Gitarzysta zdradził, że był to moment, kiedy na wiele lat dał sobie spokój z wędkarską pasją.

– Wędkarstwo zaczęło wtedy schodzić na dalszy plan – przyznał Smith. – W tamtych czasach nie potrafiłem wyobrazić sobie moich ówczesnych bohaterów łowiących ryby, np. Richiego Blackmore’a z Deep Purple czy innych. Pomyślałem więc: „Dam sobie z tym spokój i poświęcę cały swój czas na to, żeby zostać profesjonalnym muzykiem”. I tak też zrobiłem.

Smith po latach wrócił jednak do wędkowania. Gitarowy filar Iron Maiden spełnia się, łowiąc ryby, co jakiś czas chwaląc się złowionymi sztukami w mediach społecznościowych. Szanujemy to.

CZYTAJ TEZ: IRON MAIDEN PRACUJĄ NAD NOWYM ALBUMEM

Przypomnijmy: Iron Maiden przełożyli tegoroczną trasę na przyszły rok. W obliczu przymusowego koronaurlopu Ironi skupili się na tworzeniu. Zespół pracuje nad nowym materiałem, póki co jednak nie przekazał żadnych szczegółów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Iron Maiden przyjadą do Polski 11 czerwca 2021. Wydarzenie ma odbyć się na stadionie PGE Narodowym.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV