Adrian Smith (Iron Maiden) wskazał album, który zmienił jego życie

Adrian Smith, gitarzysta Iron Maiden, to jeden z najbardziej cenionych muzyków heavymetalowych na świcie. Jak zaczęła się jego przygoda z ciężkimi brzmieniami? Smith wskazał album, który sprawił, że pokochał metal.

Adrian Smith to niezwykle barwna postać. Jest gitarzystą najpopularniejszego zespołu heavymetalowego na świecie, ale też wielkim pasjonatem wędkarstwa. Smith jest postacią znaną i lubianą w środowisku ludzi lubiących zarzucić wędkę, zwłaszcza po premierze swojej ostatniej książki „Monsters of River and Rock”. Muzyk udzielił wywiadu branżowej rozgłośni Blue Fish radio, gdzie zdradził, jak doszło do tego, że zamiast wędkarstwu poświęcił się metalowi. Okazuje się, że wszystko przez jeden album Deep Purple.

– Jako nastolatek nie miałem żadnego pomysłu na siebie – wspomina Smith. – Podobnie jak większość nastolatków, totalnie nie wiedziałem, czym chcę się zajmować. Któregoś dnia wszedłem do pokoju mojej starszej siostry, żeby sprawdzić jej płyty. Głównie były to płyty soulowe, The Temptations i inni artyści Motown. Zauważyłem, że miała kilka nowości. Jedną z nich był album Deep Purple „Machine Head”. Włożyłem go do odtwarzacza i po prostu nie mogłem uwierzyć w to, co usłyszałem. To było to, serio. Ten album w pewnym sensie zmienił moje życie. Pomyślałem sobie wtedy: „To właśnie chciałbym kiedyś robić”.

Gitarzysta zdradził, że był to moment, kiedy na wiele lat dał sobie spokój z wędkarską pasją.

– Wędkarstwo zaczęło wtedy schodzić na dalszy plan – przyznał Smith. – W tamtych czasach nie potrafiłem wyobrazić sobie moich ówczesnych bohaterów łowiących ryby, np. Richiego Blackmore’a z Deep Purple czy innych. Pomyślałem więc: „Dam sobie z tym spokój i poświęcę cały swój czas na to, żeby zostać profesjonalnym muzykiem”. I tak też zrobiłem.

Smith po latach wrócił jednak do wędkowania. Gitarowy filar Iron Maiden spełnia się, łowiąc ryby, co jakiś czas chwaląc się złowionymi sztukami w mediach społecznościowych. Szanujemy to.

CZYTAJ TEZ: IRON MAIDEN PRACUJĄ NAD NOWYM ALBUMEM

Przypomnijmy: Iron Maiden przełożyli tegoroczną trasę na przyszły rok. W obliczu przymusowego koronaurlopu Ironi skupili się na tworzeniu. Zespół pracuje nad nowym materiałem, póki co jednak nie przekazał żadnych szczegółów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Iron Maiden przyjadą do Polski 11 czerwca 2021. Wydarzenie ma odbyć się na stadionie PGE Narodowym.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.