Wokalistka Jinjer o popularności zespołu. „Nie podoba mi się cały ten hajp”

Kariera Jinjer rozwija się w imponującym tempie. Akcje zespołu rosną z miesiąca na miesiąc. Co na to Tatiana Shmailiuk? „Nie podoba mi się cały ten hajp, jaki teraz mamy” – przyznaje wokalista Jinjer.

Zainteresowanie, jakie wzbudza Jinjer, znajduje odbicie w liczbach wyświetleń nowych singli grupy, a także we frekwencji na koncertach Jinjer. Wystarczy wspomnieć, że z uwagi na duże zainteresowanie ostatni polski koncert Jinjer we Wrocławiu musiał zostać przeniesiony do większego klubu. Jinjer wyprzedaje coraz większe sale, a wpływowe zagraniczne serwisy wprost nazywają ukraińską formacje wschodzącą gwiazdą światowego metalu.

Trampoliną dla popularności Jinjer okazał się singiel „Pisces”, który obejrzało już blisko 30 mln użytkowników serwisu YouTube. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę mizerne liczby wyświetleń pod klipami większości młodych metalowych kapel.

– Niestety, utwór „Pisces” stracił swój urok. Stał się viralem, czego nie lubię – w podcaście Super Metal World zaskoczyła Tariana Shmailiuk.

– Nie podoba mi się cały ten hajp, jaki teraz mamy. Nie przypuszczałam, że tak będzie. „Pisces” to bardzo osobisty utwór – wyjaśnia frontwoman Jinjer. – Wierzcie mi, że nie jesteśmy ludźmi, którzy żebrzą o atencję. Nie podoba mi się określenie „mainstream”. To ludzie zrobili z tego mainstream, nie my. Nie zależało nam na czymś takim. Niemniej jednak to dobrze, że ten utwór jest tak dobrze oceniany.

– Osobiście czuję presję, ale jestem przekonana, że ludzie powiedzą: „Okej, ale masz to, co chciałaś, więc nie narzekaj”. Kiedy marzyłam o zostaniu wokalistką, byłam nastolatką i wierzcie mi, że nie miałam pojęcia, że muzyk musi mierzyć się z taką rzeczywistością. Naprawdę nie miała pojęcia. Nie czytałam żadnych artykułów ani nie oglądałam wywiadów, bo po pierwsze nie miałam internetu. Wyobrażałam sobie, że to pieprzona bajka. Wydaje mi się, że bycie muzykiem w XXI w. jest czymś zupełnie innym niż bycie muzykiem w latach 90., latach 80. itd.

Wokalistka mimo wszystko docenia to, co dzieje się wokół zespołu.

– Czasem twoje zmęczenie jest tak przytłaczające, że przestajesz widzieć wspaniałe rzeczy na co dzień. Cały czas musisz zachowywać skupienie. Ciągle staram się koncentrować na dobrych rzeczach, co niekiedy bywa trudne, ale próbuję być wdzięczna i wciąż się rozwijać – podsumowała Shmailiuk.

Macro, ostatni album Jinjer, ukazał się 25 października 2019 r.

Nasz wywiad z Eugenem Abdukhanovem, muzycznym liderem Jinjer, wkrótce będziecie mogli zobaczyć na RockMetalNews.pl. Nie przegapcie!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV