Jinjer pracuje nad nowym materiałem. „Jesteśmy na etapie pisania”

Tatiana Shmailyuk, frontwoman formacji Jinjer, potwierdza, że zespół pracuje nad nowym wydawnictwem. „W tej chwili jesteśmy na etapie pisania, komponowania nowego materiału” – zdradziła wokalistka.

Jinjer to jeden z najbardziej cenionych przedstawicieli współczesnego metalcore’u. Założony przez gitarzystę Dimitrija Oksenę zespół początkowo miał być reakcją na przygnębiającą rzeczywistość naznaczoną wojną na Ukrainie. Po wielu przetasowaniach w składzie, w którym nie ma już m.in. założyciela grupy, Jinjer stał się czymś więcej.

Grupa nie może narzekać na brak zainteresowania, a na jej koncerty przychodzą tłumy (przekonaliśmy się o tym przy okazji niedawnego koncertu ukraińskiej ekipy we Wrocławiu; fotorelacja dostępna m.in. na fanpageu RockMetalShop.pl). Rosnąca popularność oznacza rosnące oczekiwania. Jinjer ma świadomość, że zespół potrzebuje nowego materiału.

– W tej chwili jesteśmy na etapie pisania, komponowania nowego materiału – w najnowszym wywiadzie dla kanału Impact potwierdziła Tatiana Shmailyuk. – Mogę powiedzieć, że kilka utworów – tak 3 lub 4 – muzycznie jest już zrobionych. Teraz moja kolej. Muszę napisać teksty, aczkolwiek jeszcze tych utworów nie mam. Na słuchanie ich poświęcę sporo czasu. Myślę więc, że tej jesieni ludzie usłyszą coś nowego z naszej strony. Na pewno.

O potrzebie nagrania nowej płyty (lub epki) już wcześniej mówił Eugene Abdiukhanov, basista Jinjer.

– Ostatnim razem, kiedy byliśmy w USA, graliśmy trasę z Cradle Of Filth. Naszym planem było wrócić na Ukrainę jesienią i zrobić album – tłumaczył Abdiukhanov. – Pod koniec trasy Dez Fafara z Devildriver, nasz menadżer, zawołał mnie i powiedział: „Okej, Eugene, musicie wrócić jesienią”. Ja na to: „Dez, planujemy zrobić album”. Odpowiedział: „Nie, ważniejsze jest być tu i grać. Musicie stworzyć podkład dla zespołu. Wszystko idzie bardzo, bardzo dobrze. Musicie tu wrócić”. Próbował przekonać mnie i innych z zespołu.

– Stwierdziliśmy, że możemy wrócić, ale jednocześnie nie możemy, bo musimy stworzyć nowe utwory. Osobiście uważam, że nie możemy grać więcej tych samych numerów. Potrzebujemy czegoś nowego. Ustaliliśmy, że nagramy minialbum. Planujemy zatem nagrać epkę, cztery lub pięć utworów, całkowicie nowych. To będzie inny kierunek, inne podejście, ale w klimacie Jinjer. To będzie coś rozwojowego – stwierdził basista.

Przypomnijmy: na koncie Jinjer znajdują się trzy albumy. Drugi, „Cloud Factory”, pierwotnie wydany własnym sumptem w 2014 r. jest dostępny ponownie za sprawą Napalm Records.

Koszulki ze wzorem „Cloud Factory” znajdziecie w RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.