Wokalistka Jinjer o popularności zespołu. „Nie podoba mi się cały ten hajp”

Kariera Jinjer rozwija się w imponującym tempie. Akcje zespołu rosną z miesiąca na miesiąc. Co na to Tatiana Shmailiuk? „Nie podoba mi się cały ten hajp, jaki teraz mamy” – przyznaje wokalista Jinjer.

Zainteresowanie, jakie wzbudza Jinjer, znajduje odbicie w liczbach wyświetleń nowych singli grupy, a także we frekwencji na koncertach Jinjer. Wystarczy wspomnieć, że z uwagi na duże zainteresowanie ostatni polski koncert Jinjer we Wrocławiu musiał zostać przeniesiony do większego klubu. Jinjer wyprzedaje coraz większe sale, a wpływowe zagraniczne serwisy wprost nazywają ukraińską formacje wschodzącą gwiazdą światowego metalu.

Trampoliną dla popularności Jinjer okazał się singiel „Pisces”, który obejrzało już blisko 30 mln użytkowników serwisu YouTube. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę mizerne liczby wyświetleń pod klipami większości młodych metalowych kapel.

– Niestety, utwór „Pisces” stracił swój urok. Stał się viralem, czego nie lubię – w podcaście Super Metal World zaskoczyła Tariana Shmailiuk.

– Nie podoba mi się cały ten hajp, jaki teraz mamy. Nie przypuszczałam, że tak będzie. „Pisces” to bardzo osobisty utwór – wyjaśnia frontwoman Jinjer. – Wierzcie mi, że nie jesteśmy ludźmi, którzy żebrzą o atencję. Nie podoba mi się określenie „mainstream”. To ludzie zrobili z tego mainstream, nie my. Nie zależało nam na czymś takim. Niemniej jednak to dobrze, że ten utwór jest tak dobrze oceniany.

– Osobiście czuję presję, ale jestem przekonana, że ludzie powiedzą: „Okej, ale masz to, co chciałaś, więc nie narzekaj”. Kiedy marzyłam o zostaniu wokalistką, byłam nastolatką i wierzcie mi, że nie miałam pojęcia, że muzyk musi mierzyć się z taką rzeczywistością. Naprawdę nie miała pojęcia. Nie czytałam żadnych artykułów ani nie oglądałam wywiadów, bo po pierwsze nie miałam internetu. Wyobrażałam sobie, że to pieprzona bajka. Wydaje mi się, że bycie muzykiem w XXI w. jest czymś zupełnie innym niż bycie muzykiem w latach 90., latach 80. itd.

Wokalistka mimo wszystko docenia to, co dzieje się wokół zespołu.

– Czasem twoje zmęczenie jest tak przytłaczające, że przestajesz widzieć wspaniałe rzeczy na co dzień. Cały czas musisz zachowywać skupienie. Ciągle staram się koncentrować na dobrych rzeczach, co niekiedy bywa trudne, ale próbuję być wdzięczna i wciąż się rozwijać – podsumowała Shmailiuk.

Macro, ostatni album Jinjer, ukazał się 25 października 2019 r.

Nasz wywiad z Eugenem Abdukhanovem, muzycznym liderem Jinjer, wkrótce będziecie mogli zobaczyć na RockMetalNews.pl. Nie przegapcie!

1 komentarz do “Wokalistka Jinjer o popularności zespołu. „Nie podoba mi się cały ten hajp””

  1. To jest event, jak czerwone włosy u Wiśniewskiego. ludzie się podniecają niezwykłością takiego ryku u kobiety. jak zawsze muzyka jest najmniej istotna.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.