W wieku 70 lat zmarł George Young, producent AC/DC

Smutne wiadomości docierają do nas z Australii. Zmarł George Young, starszy brat Malcolma i Angusa Younga, producent wczesnych albumów AC/DC. O jego śmierci grupa oficjalnie poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Gitarzysta w The Easybeats, autor większości piosenek zespołu, a także człowiek, który jak nikt inny odcisnął piętno na brzmieniu wczesnych płyt AC/DC. George Young zmarł w wieku 70 lat.

Zgon nastąpił 23 października.

„Z żalem zawiadamiamy o odejściu naszego ukochanego brata i mentora George’a Younga. Bez jego pomocy i wsparcia nie byłoby AC/DC” – czytamy na facebookowym fanpage’u grupy.

„Muzyk, autor piosenek, producent, doradca i ktoś o wiele, o wiele ważniejszy. Nie mogliśmy prosić o osobę bardziej oddaną i profesjonalną” – dodaje zespół.

George Redburn Young urodził się 6 listopada 1947 r. W latach 1963-1969 był członkiem popularnego wówczas zespołu The Easybeats. Jako producent współtworzył brzmienie wczesnych płyt AC/DC, na krótko zajmując również w zespole miejsce gitarzysty basowego. Ostatnim albumem, który wyprodukował dla AC/DC, był „Stiff Upper Lip” z 2000 r.

Póki co nie znamy oficjalnej przyczyny śmierci George’a Younga.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV