Tune udostępnia utwór z czwartej płyty. „Nic”

Łódzcy reprezentanci artrockowego brzmienia z Tune nie próżnują. Zespół opublikował nowy singiel zwiastujący czwarty album grupy. W utworze „Nic” gościnnie zaśpiewała Kasia Grzesiek.

– Jesteśmy dłużni fanom częstsze wydawanie muzyki – przy okazji niedawnego wywiadu mówił nam Leszek Swoboda, basista Tune. Wszystko wskazuje na to, że nie były to puste deklaracje. Łodzianie wypuścili właśnie nowy utwór. To zapowiedź kolejnej płyty Tune, nad którą grupa konsekwentnie pracuje.

– Nie czekając zbyt długo po wydaniu „III”, nie zakończyliśmy sesji nagraniowej. To są na razie szkice. Kiedy będziemy mieli więcej zaczątków utworów, skoncentrujemy się na tym, jak ma to wyglądać brzmieniowo i jaki ma być charakter tej płyty – podczas rozmowy wyjaśniał nam Leszek Swoboda.

– Średnio kilka razy w tygodniu jesteśmy w studiu. Pracujemy z fajnym realizatorem, producentem Markiem Dulewiczem, który bardzo nam pomaga. Chcemy, żeby powstawała muzyka. To jest dla nas najważniejsze – zaznaczył basista.

Utwór „Nic”, jeszcze gorący nowy singiel Tune z gościnnym udziałem wokalistki Kasi Grzesiek, udostępniamy poniżej.

Formacja Tune istnieje od 2011 r. W 2012 r. zespół znalazł się w finale programu Must Be The Music. Na koncie grupy znajdują się trzy płyty: „Lucid Moments” (2011), „Identity” (2014) i „III” (2017).

Skład Tune tworzą: Jakub Krupski, Adam Hajzer, Leszek Swoboda, Wiktor Pogoda i Michał Chojecki.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV