Truism z pierwszym autorskim utworem. „Reflection”

Zespół Truism, którego członkowie dali się poznać m.in. w Acid Drinkers, Flapjack i OCN, prezentuje kolejne nagranie z serii Quarantine Sessions. W jeszcze gorącym utworze „Reflection” gościnnie zagrał Piotr Solnica z The Sixpounder.

Truism to świeży twór na polskiej scenie, ale złożony z doświadczonych zawodników. Oprócz znanego fanom Acid Drinkers gitarzysty Dzvona w kapeli grają Michał Kaleciński (Flapjack, None, O.C.N), Salver Wołowicz (Stillborn, The Buffons) i Maciej „Magic” Morawski (Veal).

Zespół od miesięcy pracuje nad debiutanckim materiałem, którego premiera przeciąga się z powodu pandemii. Mimo to obóz Truism nie traci czasu, prezentując pierwszy utwór z płyty. „Reflection” to autorska kompozycja kapeli.

– Data nie jest przypadkowa. Publikujemy ten numer w dniu moich urodzin, ponieważ jest moją osobistą spowiedzią i próbą rozliczenia własnych błędów – komentuje Dzvon, frontman Truism.

– „Reflection” można rozumieć dwojako: z jednej strony chodzi o odbicie, co mocno staraliśmy się zaakcentować w klipie, z drugiej zaś o refleksję nad tym, co jest za tym odbiciem – wyjaśnia Dzvon. – To nie zawsze coś dobrego. Pod fasadą nieskazitelnego wizerunku często czai się mrok w czystej i boleśnie pierwotnej postaci. Prawdziwą sztuką jest dojrzeć go w sobie i go zaakceptować. Choć niedostrzegany, ignorowany, on nigdy nie zniknie. Zostanie z tobą do końca. Dlatego też miej odwagę wyciągnąć do niego dłoń, by go umiejętnie karmić, konsekwentnie oswajać i ostatecznie poskromić. Powodzenia!

Utwór wraz z dwoma opublikowanymi już coverami (zespołów None oraz Sepultura/Gojira) znajdzie się na epce „Quarantine sessions” wzbogaconej o dwa kolejne autorskie numery.

Pełnoprawny debiut Truism ma ukazać się wiosną przyszłego roku. Inżynierem miksu będzie Tue Madsen, znany ze współpracy m.in. z Meshuggah, Suicide Silence czy Heaven Shall Burn.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV