Till Lindemann sprzedaje wibratory, wino i klapki jako Doctor Dick

Till Lindemann nie przestaje zaskakiwać. Trudno oprzeć się wrażeniu, że z czasem wokalista Rammstein staje się coraz bardziej hardcore’owy. Pod wymownym pseudonimem Doctor Dick muzyk rozwija własny biznes, sprzedając m.in. wibratory o nazwie Tilldo i wino.

Prawdopodobnie nie istnieją aktywności, których nie wypróbowałby Till Lindemann. Kiedy w listopadzie Till wydał książkę podróżniczą wspólnie z Joeyem Kellym, członkiem The Kelly Family, wyglądało to tak, jakby frontman Rammstein nieco się uspokoił. Till jednak znów jedzie po bandzie.

Wokalista postanowił skupić się na własnym biznesie. Till rozwija markę Doctor Dick, której nazwa odnosi się do jego alter ego (niezorientowanym wyjaśniamy: jako Doctor Dick muzyk jeszcze niedawno tworzył artystyczne instalacje z penisami). Na stronie Doctordick.de Till sprzedaje m.in. ręcznie robione wibratory Tilldo, wino, wódkę i klapki. To nie fejk. Jeśli macie ukończone 18 lat, wejdźcie na stronę, a przekonacie się, że Till to prawdziwy rekin biznesu.

Lider Rammstein nie ogranicza swojej aktywności wyłącznie do muzyki. Oprócz zacięcia do podróży, a teraz także biznesu, jego dotychczasowe zajęcia to również m.in. tworzenie poezji i kręcenie filmów porno. Pisaliśmy już, że Till to prawdziwy człowiek renesansu?

CZYTAJ TEZ: TILL LINDEMANN JAKO PODRÓŻNIK W NOWYM WYDAWNICTWIE „NATIONAL GEOGRAPHIC”

Aby oddać sprawiedliwość, zaznaczamy: Till nie zaniedbuje muzyki. Z powodu pandemii nie zagrał wprawdzie w tym roku trasy z Rammstein, ale wspólnie z kolegami pracuje w studiu nad nowym wydawnictwem macierzystego zespołu. Równolegle wokalista rozwija karierę solową. W ubiegłym roku wydał kolejny album projektu Lindemann, który do niedawna współtworzył z Peterem Tägtgrenem. Ostatnim muzycznym posunięciem Tilla jest nagranie autorskiej wersji utworu „Alle Tage ist kein Sonntag” wspólnie ze skrzypkiem Davidem Garrettem.

Przypomnijmy: w lipcu miał odbyć się kolejny koncert Rammstein. Wydarzenie nie doszło jednak do skutku. Zespół przełożył zaplanowany koncert na przyszły rok. Koncert – o ile będzie to możliwe – odbędzie się 17 lipca 2021 r. w Warszawie.

fot. S. Mandel (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV