Sweet Noise wraca na scenę w ten weekend

Sweet Noise wraca na scenę. 26 lipca w Poznaniu i dwa dni później w Pruszczu Gdańskim dowodzona przez Piotr „Glacę” Mohameda i Tomasza „Magica” Osińskiego ekipa zagra pierwsze od lat klubowe koncerty.

Sweet Noise to jeden z najważniejszych zespołów polskiego metalu lat 90. i pierwszej dekady XXI w. Grupa powstała w 1990 r. w Swarzędzu pod Poznaniem. Od początku istnienia przewodzi jej wokalista Piotr „Glaca” Mohamed.

Ostatni album Sweet Noise („The Triptic”) ukazał się w 2007 r. Wcześniej zespół wydał serię albumów przez wielu uważanych za kultowe, jak „Getto” (1996), „Czas ludzi cienia” (2002) czy „Revolta” (2003). Przez ostatnią dekadę formacja pozostawała nieaktywna wydawniczo i koncertowo (nie licząc dwóch festiwalowych koncertów w 2016 r. – red.). O powrocie grupy Glaca mówi jednak od lat. Pierwsze oficjalne informacje pojawiły się w połowie maja.

„Tego lata Sweet Noise wraca na koncerty” – oznajmił Glaca, zapowiadając sceniczny powrót Sweet Noise.

Póki co na stronie zespołu widnieją dwa wydarzenia. Koncertowy come back formacja zaliczy na własnym podwórku w Poznaniu. Występ zaplanowano na 26 lipca. Dwa dni później zespół pojawi się w Pruszczu Gdańskim.

Koncert w Poznaniu jest prawie w całości wyprzedany. Kilka ostatnich biletów będzie można kupić przy wejściu do klubu.

Powrót Sweet Noise Glaca zapowiadał już podczas wywiadu, który przeprowadziliśmy przy okazji premiery solowej płyty muzyka pt. „Zang”. Wywiad obejrzycie poniżej.

fot. R. Hade (www.facebook.com/sweetnoiseband)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV