Shavo Odadjian nie boi się koronawirusa? „Normalne przeziębienie”

Pandemia koronawirusa szaleje, a wraz z nią epidemia strachu. Wielu rockowych i metalowych artystów boi się zarażenia, ale Shavo Odadjian ma na ten temat odmienne zdanie. Basista System of a Down wprost nazywa panującą obecnie panikę głupotą.

Na temat koronawirusa Shavo Odadjian wypowiedział się, goszcząc w popularnym podcaście „The Jasta Show” (podcast prowadzi wokalista grupy Hatebreed Jamey Jasta). Materiał pochodzi z 15 marca, być może więc Odadjian w międzyczasie zmienił zdanie. Jeszcze kilka dni temu muzyk był jednak sceptycznie nastawiony do wielkiego poruszenia, jakie wywołała pandemia koronawirusa. Basista nazwał COVID-19 „normalnym przeziębieniem”, którego nie należy się przesadnie obawiać.

– Moim zdaniem to największa głupota. Uważam, że to słabe. W tej chwili to normalne przeziębienie, bracie – w rozmowie z frontmanem Hatebreed stwierdził Odadjian.

– Wczoraj widziałem się z lekarzem. Standardowe badanie kontrolne. Mówił mi, że jest wkurzony na to, że media skupiają się na jednej rzeczy, żeby wywołać w nas strach. Bo o to w tym chodzi: o kontrolę poprzez strach – uważa basista System of a Down.

W dalszej części rozmowy Odadjian przedstawił do niedawna jeszcze dość powszechny pogląd, że koronawirus nie jest tak niebezpieczny, jak inne wirusy, np. wirus grypy. Ale czy na pewno koronawirus może być porównywany do znanego od stuleci wirusa grypy? WHO od początku przestrzega przed bagatelizowaniem problemu. Niestety, koronawirus dotyka również branżę muzyczną. Chodzi o masowo odwoływane koncerty, ale też o zdrowie samych muzyków. Po europejskiej trasie zakażony koronawirusem jest wokalista Testament Chuck Billy. Chorobę podejrzewa u siebie również Gary Holt, gitarzysta Slayer oraz formacji Exodus, która zagrała trasę razem z Testament. Ciężko chory jest też Will Caroll, perkusista grupy Death Angel, również biorącej w niej udział.

W Polsce chory na koronawirusa jest m.in. Krzysztof Dravikowski z Batushki.

Jak długo potrwa pandemia? Czy i kiedy uda się ją opanować? Nie brakuje głosów, że słupki zachorowań na COVID-19 dopiero sięgną szczytów. Grunt to jednak zachowanie spokoju, a przede wszystkim – stosowanie się do zaleceń rządu. Jeśli możecie, zostańcie w domu. Dbajcie o siebie, o swoich bliskich i osoby starsze w waszym otoczeniu. Informacje i zalecenia znajdziecie na stronie www.gov.pl/web/koronawirus

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV