Red Hot Chili Peppers pracują nad nowym albumem

To dobra wiadomość dla fanów Red Hot Chili Peppers. Jak poinformował Anthony Kiedis, wokalista kalifornijskiej formacji, Peppersi lada dzień wrócą do studia, by pracować nad nowym materiałem.

O tym, że Red Hot Chili Peppers zabierają się za następcę „The Getaway” z 2016 r., Kiedis poinformował w rozmowie z „New York Post”. Wywiad został przeprowadzony podczas New York Fashion Week. Wokalista nie zdradził żadnych szczegółów, ale jedno jest pewne: wbrew niejednoznacznym doniesieniom z obozu zespołu Red Hot Chili Peppers nie zamierzają kończyć kariery.

Jeśli nowe wydawnictwo się ukaże, będzie to już 12 album grupy i zarazem 3 nagrany z gitarzystą Joshem Klinghofferem.

O tym, że Red Hot Chili Peppers mogą wkrótce zakończyć działalność, w 2017 r. wspominał Chad Smith, perkusista kalifornijskiej formacji.

– Jechaliśmy busem po koncercie. Flea rzucił coś w rodzaju: „Co sądzisz: jak długo powinniśmy to jeszcze robić? W jaki sposób twoim zdaniem powinniśmy to zakończyć?” Odpowiedziałem, że nie wiem. Chcę nagrywać płyty, bo wciąż to kocham, ale koncertowanie… Nie wiem, czy będziemy mogli to dalej robić – otwarcie powiedział Smith.

– Chodzi mi o to, że trzech z nas ma 54 lata: Anthony, Flea i ja – wyjaśnił perkusista. – Josh ma 38 albo 39, więc wciąż jest jeszcze młody. Ale nie wiem, czy będziemy mogli kontynuować te długie trasy, grać na zasadzie: rok, rok i pół roku.

– Mamy rodziny, są też inne rzeczy. Wszystko trochę się pozmieniało – podsumował Smith.

Przypominamy: ostatni polski koncert Red Hot Chili Peppers odbył się 25 lipca 2017 r. na Stadionie Cracovii w Krakowie.

Koszulki, płyty i inne produkty związane z Red Hot Chili Peppers znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV