Nowy album Red Hot Chili Peppers w październiku

Dwie premiery na przestrzeni jednego roku? Wygląda na to, że po powrocie Johna Frusciante, w Red Hot Chili Peppers wstąpiła nowa energia. W październiku pojawi się już drugi w tym roku album Papryczek.

„Return Of The Dream Canteen”, czyli drugi w tym roku album Red Hot Chili Peppers, to efekt współpracy kalifornijskiej gwiazdy z Rickiem Rubinem, producentem, który pomógł grupie przy tworzeniu ostatniej płyty. Album „Return Of The Dream Canteen” będzie drugą z rzędu po „Unlimited Love” premierą Red Hot Chili Peppers.

Amerykanie najwyraźniej nie kłamali, gdy mówili, że po powrocie do składu Johna Frusciante w 2019 r. atmosfera w zespole jest doskonała.

Po raz pierwszy „Return Of The Dream Canteen” podczas koncertu w Denver zapowiedział Anthony Kiedis, wokalista Red Hot Chili Peppers. Niedługo później w kanałach społecznościowych zespołu pojawiła się oficjalna zapowiedź płyty wraz z dokładną datą premiery, która została wyznaczona na 14 października.

„Doszliśmy w poszukiwaniu siebie jako zespół do miejsca, w którym w pewnym sensie byliśmy od zawsze. Ostatnio dla zabawy dużo jammowaliśmy i uczyliśmy się starych piosenek. Zaraz potem zaczęliśmy magiczny proces pisania nowych utworów. Gdzieś po drodze wytworzył się pierwiastek chemii, jaki po drodze mnóstwo razy nas łączył. Gdy pojawił się strumień dźwięków i wizji, zaczęliśmy działać” – komentują Red Hot Chili Peppers.

„«Return Of The Dream Canteen» to wszystko, czym jesteśmy i czym marzyliśmy, że będziemy. To kompletna rzecz, stworzona z krwi naszych i waszych serc, to prawdziwe Red Hot Chili Peppers” – dodaje zespół.

Oficjalną zapowiedź płyty udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: POWSTAŁA GRA NA PODSTAWIE TELEDYSKU „CALIFORNICATION” RED HOT CHILI PEPPERS

Historia Red Hot Chili Peppers sięga początków lat 80. Na koncie kapeli ze słonecznego Los Angeles znajduje się 12 albumów. Red Hot Chili Peppers trzykrotnie otrzymali nagrodę Grammy. Po raz ostatni za „Stadium Arcadium” i pochodzący z tej płyty singiel „Dani California”.

Obecny skład grupy tworzą wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta John Frusciante, basista Michael „Flea” Balzary i perkusista Chad Smith.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.