Powstanie druga część „Bohemian Rhapsody”? Brian May komentuje

„Bohemian Rhapsody” to jedna z najgłośniejszych biografii muzycznych ostatnich lat. Czy film opowiadający historię grupy Queen i jej nieodżałowanego wokalisty Freddiego Mercury’ego może mieć kontynuację? W rozmowie z magazynem „Rolling Stone” wypowiedział się na ten temat gitarzysta Brian May.

Film „Bohemian Rhapsody” otrzymał cztery Oscary, bijąc przy tym rekordy popularności. To świetnie opowiedziana historia, ale też wybitna rola Ramiego Maleka, który w niesamowity sposób zbliżył się do Freddiego Mercury’ego.

Film zarobił ogromne pieniądze i nie ma wątpliwości, że sequel również okazałby się hitem. Teoretycznie twórcy filmu zostawili sobie otwartą furtkę. Film kończy się na koncercie Live Aid, który miał miejsce w 1985 r. Freddie Mercury zmarł sześć lat później w 1991 r. Krótko po premierze „Bohemian Rhapsody” fani zespołu zwracali uwagę, że ich zdaniem twórcy powinni pokazać ostatnie lata legendy Queen. W sposób naturalny zaczęło się mówić o stworzeniu sequelu „Bohemian Rhapsody”, czyli filmu, którego akcja rozgrywałaby się w latach 1985-1991.

– Nie myślcie, że się nad tym nie zastanawialiśmy – w rozmowie z magazynem „Rolling Stone” temat skomentował Brian May. – Rozmawialiśmy na ten temat. Zasadniczo jesteśmy na nie, przynajmniej teraz… Nie sądzę, żeby to było coś jakkolwiek podnoszącego na duchu. Nie mówię, że to niemożliwe, bo to rzeczywiście wspaniała historia, ale nie czujemy tego, żeby w tym momencie ją opowiadać.

Jeśli sequel nie wchodzi w grę, czy możliwy jest film o innych momentach w historii Queen?

– Jest milion rzeczy w naszej karierze, których nie jesteś w stanie pokazać w filmie tak, żeby dało się to oglądać. Myślę, że nie ma możliwości zrobienia kolejnego filmu – jasno postawił sprawę May.

– Są wizje, które mamy, niemniej osobiście nie przewiduję, żeby sequel mógł dojść do skutku, ale tak, rzeczywiście na poważnie braliśmy taki film pod uwagę – temat podsumował gitarzysta Queen.

Przypomnijmy: światowa premiera „Bohemian Rhapsody” miała miejsce w październiku 2018 r. „Bohemian Rhapsody” opowiada historię grupy Queen, skupiając się głównie na Freddiem Mercurym. Oprócz czterach Oscarów film zdobył m.in. dwa Złote Globy (w kategoriach najlepszy film dramatyczny i najlepszy aktor w filmie dramatycznym), a także dwie nagrody BAFTA (w kategoriach najlepszy aktor i najlepszy dźwięk w filmie).

Licencjonowany merch Queen znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV