Pol’and’Rock walczy o miano „Najlepszego zagranicznego festiwalu”

Pol’and’Rock Festival po raz kolejny został doceniony za granicą. „Najpiękniejszy festiwal świata” otrzymał nominację do nagrody UK Festival Awards 2018 w kategorii Najlepszy zagraniczny festiwal.

Nagrody UK Festival Awards po raz pierwszy wręczono w 2004 r. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakimi nagradzane są europejskie festiwale. W UK Festival Awards większość kategorii jest poświęcona angielskim festiwalom, ale istnieje również kategoria stworzona specjalnie dla imprez spoza Wysp. To właśnie w niej nominowany został Pol’and’Rock Festival.

Szansę na nagrodę UK Festival Awards w kategorii Najlepszy zagraniczny festiwal oprócz Pol’andRock Festivalu ma też Opener Festival. Reszta stawki to wydarzenia zagraniczne, w tym m.in. serbski EXIT Festival, węgierski Sziget i dobrze znany metalheadom niemiecki Wacken.

„Choć angielska scena festiwalowa należy do najważniejszych na świecie, nie możemy zignorować niezliczonych, wspaniałych wydarzeń, które odbywają się za granicą. Nagroda ma za zadanie ocenić, która najbardziej zasługuje na wyróżnienie” – czytamy w opisie kategorii „Best Overseas Festival”.

Zachęcamy do oddawania głosy na polskie festiwale via [link]

To nie pierwszy raz, kiedy rodzime festiwale walczą o UK Festival Awards. O nagrodę wcześniej ubiegały się m.in. Audioriver, Up To Date Festival, a także wspomniany Opener, dla którego nie jest to pierwsza nominacja.

Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Podczas dopiero co zakończonej XXIV odsłony Pol’and’Rock wystąpili m.in. Judas Priest, Arch Enemy i In Flames.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować młodym ludziom za ich zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Festiwal jest niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest i nie może być finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Naszą videorelację z Pol’and’Rock możecie obejrzeć poniżej.

fot. S. Aksienionek (Fundacja WOŚP)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV