Pierwszy singiel z nowej płyty Lipali. „Kim jestem?”

Utwór „Kim jestem?” zapowiada szósty album Lipali pt. „Mosty, rzeki, ludzie”, który trafi do sprzedaży 22 listopada. Wraz z premierą singla pojawił się klip, kalendarz trasy koncertowej oraz przedsprzedaż.

Od premiery „Fasad”, ostatniej płyty Lipali, minęły 4 lata.

– Był to czas przemyśleń, nowych pomysłów i inspiracji. Czujemy się bardziej dojrzali, doświadczeni – opowiada perkusista Łukasz Jeleniewski. – W zespole jest teraz dużo spokoju.

Ślady tego wszystkiego będzie można odnaleźć na albumie „Mosty, rzeki, ludzi”. Jego przedsmakiem jest singiel „Kim jestem?”. Utwór z jednej strony spokojny, lekki, wręcz bujający, z drugiej skłaniający do odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Tekst piosenki to refleksja na temat kondycji człowieka, wartości i świadomość samego siebie.

Teledysk do „Kim jestem?” udostępniamy poniżej.

9 listopada Lipali wyrusza w trasę koncertową, podczas której wystąpi w kilkunastu miastach, promując nowe wydawnictwo. Pełną rozpiskę trasy znajdziecie via [link]

Zespół Lipali powstał w 2000 r. na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego w rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. Obecnie (poza liderem) zespół tworzą także Łukasz „Luk” Jeleniewski, Roman Bereźnicki i Łukasz „Gajowy” Gajowniczek.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV