Metal Doctrine Festival odwołany. „Nie zasłużyliśmy na takie traktowanie”

Zła informacja dla fanów metalu, którzy wybierali się na Metal Doctrine Festival. Wobec nacisków ze strony przeciwników wydarzenia, w tym lokalnych duszpasterzy, impreza nie odbędzie się. Organizatorzy poinformowali o tym w oficjalnym oświadczeniu.

Czarne chmury zebrały się nad Metal Doctrine Festival w Piekarach Śląskich, kiedy Duszpasterze Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej zaprotestowali przeciwko mającemu odbyć się w ramach festiwalu koncertowi zespołu Kat & Roman Kostrzewski. Duspasterze zarzucili organizatorom imprezy promowanie satanizmu, pisząc list otwarty do Sławy Umińskiej-Duraj, prezydent Piekar Śląskich (jego treść przytaczaliśmy w artykule: „Duspasterze chcą odwołania koncertu zespołu Kat & Roman Kostrzewski”).

Choć nic nie wskazywało na tak daleko idące konsekwencje protestu lokalnych duszpasterzy, ostatecznie festiwal został odwołany.

„W związku z narastającą falą agresji przeciwników koncertu, wobec tworzenia podziałów wśród mieszkańców, coraz bardziej napiętej atmosfery, wywieranych na nas nacisków, wielu kłamstw i oszczerstw, którymi zostaliśmy potraktowani, krzywdy jaką wyrządza się zwykłym ludziom, mieszkańcom naszego miasta, wobec zwykłej nagonki na nas jako organizatorów festiwalu, a także na władze miasta, zdecydowaliśmy się wycofać z organizacji w tym roku Metal Doctrine Festiwal w Piekarach Śląskich” – w swoim oświadczeniu piszą organizatorzy wydarzenia.

„Wobec sukcesu zeszłorocznej edycji imprezy jesteśmy przekonani, że wszystko, co wydarzyło się w mieście w tym roku, ma podłoże polityczne, a my nie chcemy stać się narzędziem walki wyborczej. Organizowaliśmy tę imprezę społecznie, poświęcając swój czas, a niejednokrotnie także środki finansowe. W żaden sposób nie zasłużyliśmy na takie traktowanie, jakie zafundowali nam organizatorzy protestu” – komentują organizatorzy.

Jak dowiadujemy się z oświadczenia, trwają rozmowy na temat przeniesienia Metal Doctrine Festival do innego miasta. Gdzie konkretnie póki co nie wiadomo.

Pełną treść oświadczenia organizatorów Metal Doctrine Festivalu udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: impreza miała się odbyć 28 lipca przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

Oprócz formacji KAT & Roman Kostrzewski na Metal Doctrine Festivalu miały zagrać zespoły Witchmaster, Mentor, Krusher, Det Gamle, Besatt, Witchfuck, Prosecutor i Lęk.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.