Perkusista System of a Down: „Jesteśmy upartą i głupią kapelą”

Relacje pomiędzy członkami System of a Down przypominają związek o statusie „to skomplikowane”. Zespół wprawdzie gra koncerty, ale jak sam przyznaje, nie ma mowy o wspólnym tworzeniu muzyki. „Jesteśmy upartą i głupią kapelą” – twierdzi perkusista grupy John Dolmayan.

John Dolmayan promuje obecnie swój autorski projekt These Grey Men. Dla perkusisty to okazja, by częściej gościć w mediach. Rozmowy o These Grey Men często schodzą na boczny tor. W naturalny sposób głównym wątkiem staje się wtedy działalność System of a Down, tak jak miało to miejsce w wywiadzie Dolmayana dla popularnego serwisu Loudwire.com.

Prowadząca serię „Loudwire Nights” Toni Gonzalez wspomniała, że Shavo Odadjian niedawno wygadał się, że System of a Down ma gotowy materiał na nowy album i że zdaniem basisty to najlepsze, co zespół kiedykolwiek nagrał.

– Nie wiem, czy to najlepsze, co kiedykolwiek napisaliśmy – odparł Dolmayan. – Nie skończyliśmy tego. Nikt nie może tak powiedzieć. Przede wszystkim co to znaczy? Dopóki materiał nie jest skończony i wydany, co nie sądzę, by kiedykolwiek się stało, nie wiem, czy to w ogóle dobre – dodał perkusista.

Kiedy prowadząca wywiad zasugerowała, że być może zespołowa terapia byłaby dobrym rozwiązaniem, Dolmayan przyznał, że zespół rozważał to już kilkanaście lat temu.

– Pewnie by nam to pomogło – stwierdził muzyk, po czym dodał. – Jesteśmy upartą i głupią kapelą. Dokonujemy wyborów, nie patrząc na to, co jest dobre dla każdego z nas. W zespole jest dużo egoizmu. (…) Nie potrafię sobie wyobrazić, że idziemy na terapię. Niestety. Wydaje mi się mało prawdopodobne, żebyśmy kiedyś jeszcze coś nagrali. Przykro mi to mówić, bo nigdy nie wykorzystaliśmy naszego potencjału i przypuszczam, że nigdy już tego nie zrobimy – podsumował Dolmayan.

Twórcza blokada w obozie System of a Down trwa już od przeszło 10 lat. Ostatnie płyty grupy, czyli „Mezmerize” i „Hypnotize”, ukazały się w 2005 r. Mimo to zespół koncertuje. System of a Down w 2020 r. zagra m.in. w Polsce. Koncert odbędzie się 30 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Merch System of a Down znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV