Papa Emeritus IV nowym bohaterem uniwersum Ghost

Głową kościoła Ghost już oficjalnie został Papa Emeritus IV. Zespół zaprezentował nową postać w swoim uniwersum podczas ostatniego koncertu promującego album „Prequelle”. Papa Emeritus IV ma odegrać ważną rolę na nowym albumie Ghost.

Tobias Forge zapowiada, że nowy album Ghost pojawi się w 2021 r. W jednym z wywiadów lider grupy wyjawił, że na potrzeby płyty zaprezentuje kolejnego Papa Emeritusa.

– Wiem, że pojawi się postać, która będzie nazywać się Papa Emeritus IV – zdradził Forge, odnosząc się do barwnego uniwersum grupy. – To będzie już czwarty Papa Emeritus, ale kim dokładnie będzie? Tego jeszcze nie wiemy.

Podczas ostatniego koncertu promującego album „Prequelle”, który we wtorek, 3 marca, odbył się w Meksyku, zespół zaprezentował Papa Emeritusa IV. Został na niego namaszczony Cardinal Copia, aktualne alter ego lidera Ghost. Po koncercie zespół potwierdził, że od teraz Papa Emeritus IV rządzi w kościele Ghost.

„Dziękujemy Meksykowi za gościnność i ciepłe przyjęcie. Nie mogliśmy wybrać lepszego miejsca na namaszczenie Cardinala Copii na Papa Emeritusa IV. Papa i ghule są niesamowicie wdzięczni za wasze wspaniałe dary. Widzimy się w 2021” – na Instagramie zakomunikował Ghost, kończąc wiadomość hashtagiem „#papaemeritusiv”, a także wrzucając kilka świeżych zdjęć.

Co dalej? Zespół nie ma zaplanowanych żadnych koncertów, co oznacza, że jego członkowie skupią się teraz na skończeniu zaplanowanej płyty. Taka wersja zdarzeń pokrywa się z tym, co Forge mówił w ubiegłym roku, komentując temat zapowiedzianego przez Ghost wydawnictwa.

– Już postanowiliśmy, że damy sobie trochę czasu, żeby kurz opadł, a później, mam nadzieję, że gdzieś pod koniec lata, dokończymy robotę – w ubiegłym roku zapowiedział Forge.

Z niecierpliwością czekamy na nową muzykę Ghost. Zdjęcia z Papa Emeritusem IV udostępniamy poniżej.

Merch Ghost, w tym bestsellerowe wzory koszulek Papa Emeritus, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV