Motörhead wznawia płyty „Overkill” i „Bomber”

Motörhead świętuje 40-lecie albumów „Overkill” i „Bomber”. By uświetnić okrągłą rocznicę, BMG wznawia kultowe płyty rock’n’rollowej legendy, a także box dedykowany najwierniejszym fanom. Całość jest już w sprzedaży!

W ramach celebracji 40-lecia przełomowych albumów „Overkill” i „Bomber” – kto wie czy nie najgłośniejszych i najbardziej niepokornych rockowych premier końca lat 70. – Motörhead łączy siły z BMG i wznawia oba wydawnictwa. Od 25 października można nabyć je w kilku wariantach.

Najbogatsza wersja to ogromny box „Motörhead ‘79”. Wchodzące w jego skład nowe wersje „Overkill” i „Bomber” będą opakowane w twarde oprawy i bogate książeczki oraz pojawią się w wersjach CD i LP. Dodatkowo w setach znajdą się płyty z nigdy nie wydanymi utworami Motörhead z lat 70. i 70. Będą tam również wywiady i niepublikowane zdjęcia.

„Wyzwaniem, które przyświecało nam przy pracy nad box setem „1979”, było pokazanie fanom Motörhead pełnego kontekstu historycznego czasów, gdy ukazały się te dwie klasyczne płyty. Rok 1979 był rokiem wybuchowym pod wieloma względami: oba albumy wyszły w ciągu tego okresu, gdy Anglia przeżywała głęboką recesję, która zakończyła się wybuchem strajków. Był to czas rządów Margaret Thatcher, czasy brutalnych starć chuliganów na stadionach. Byli jeszcze Buggles i The Bee Gees!” – komentuje wydawca.

„9 marca 1979 r. miliony niczego nie spodziewających się widzów włączyło BBC, chcąc obejrzeć Top Of The Pops. Zamiast wesołych popowych piosenek zobaczyli hałaśliwy, brudny i ekstremalny rock’n’roll w wydaniu niezwykłego zespołu. Motörhead zagrał w telewizji jeszcze przełomowy wówczas singiel „Overkill”. (…) Członkowie zespołu byli prawdziwą rock’n’rollową kompanią braci, która pędziła jak rakieta – bez możliwości hamowania. To wszystko złożyło się na powstanie legendy” – w informacji prasowej pisze BMG.

Szczegóły wydawnictw znajdziecie na stronie: www.imotorhead.com

Po merch Motörhead zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV