Metallica zagrała w Warszawie utwór Czesława Niemena

Metallica po raz kolejny zaskoczyła. Spodziewaliście się powtórki z ubiegłego roku i ponownego ataku na „Wehikuł czasu” Dżemu? Nic z tego. Podczas koncertu na Stadionie Narodowym w Warszawie mistrzowie thrashu zagrali utwór Czesława Niemena „Sen o Warszawie”.

W Czechach zaśpiewali „Jozina z Bazin”, nie zmieniając nic w stosunku do 2018 r., na warszawski koncert przygotowali jednak coś specjalnego. Członkowie Metalliki zaskoczyli wszystkich, wykonując na Stadionie Narodowym cover „Snu o Warszawie” Czesława Niemena. Duet Kirk Hammet & Robert Trujillo złożył w ten sposób wielkiemu wokaliście i polskiej stolicy wspaniały hołd.

„Tak Metallica podbija serca polskich fanów. Razem z nią śpiewało blisko 60 tys. osób zgromadzonych w arenie” – relacjonuje fanpage PGE Narodowy.

Przypomnijmy: koncert, który Metallica gra w Warszawie, odbywa się w ramach światowej trasy promującej album „Hardwired… to Self-Destruct”. Europejskie tournée, na którym Metallicę wspierają Ghost i Bokassa, dobiega końca. Zespół czekają jeszcze dwa koncerty w Europie: 23 sierpnia w Monachium i dwa dni później w Mannheim.

Merch Metalliki, w tym całą gamę ciuchów i gadżetów związanych z „Hardwired”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph PH (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV