Metallica z kolejnym rekordem. Ponad 22 tys. osób na koncercie w O2 Arenie

Rekord frekwencji na koncercie w O2 Arenie w Londynie pobiła Metallica. W jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata grupa zgromadziła ponad 22 tys. osób – i to dwukrotnie!

22 i 24 Metallica dała dwa koncerty w londyńskiej O2 Arenie, promując ubiegłoroczny album „Hardwired… to Self-Destruct”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego – wszak trasa WorldWired Tour trwa od kilkunasty miesięcy – gdyby nie fakt, że goszcząc w Londynie, Metallica pobiła kolejny rekord. O wszystkim poinformowała agencja Live Nation.

W wypełnionej po brzegi O2 Arenie legendarni thrasherzy zagrali dla największej publiczności, jaką kiedykolwiek udało się ściągnąć na teren obiektu. Warto przy tym zaznaczyć, że O2 Arena to jedna z największych sal koncertowych na świecie mogąca pomieścić nawet 24 tys. osób.

– Metallica pobiła rekord frekwencji podczas obu tegorocznych występów w O2 Arenie – potwierdza Christian D’Acuna, przedstawiciel obiektu. – Nie tylko zebrali największy tłum w naszej 10-letniej historii, ale byli tez jednym z najgłośniejszych zespołów, jakie gościliśmy. Wiemy, że fani delektowali się każdą minutą tego show. Oni naprawdę są jedną z największych ekip na świecie.

Wcześniejszy rekord, który udało się pobić Metallice, należał do Muse. Matt Bellamy & Co. ustanowili go w 2016 r. Nowy rekord już oficjalnie należący do Metalliki to dokładnie 22211 osób na koncercie w O2 Arenie.

Nie mamy wątpliwości, że imponującą frekwencją czterej jeźdźcy będą mogli pochwalić się również w Krakowie. Krakowski koncert grupy odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. Wcześniej Metallica wypuści nowe, odświeżone wydanie płyty „Master of Puppets”. Krążek ma trafić do sprzedaży 11 listopada. Więcej na jego temat dowiecie się z artykułu: „Metallica wyda reedycję «Master of Puppets» – jeszcze w tym roku!”.

Przypomnijmy: trasa WorldWired Tour, w ramach której Metallica promuje album „Hardwired… to Self-Destruct”, rozpoczęła się jeszcze przed premierą płyty – w lutym 2016 r. Tournée zakończy się w maju przyszłego roku.

Naszą recenzję „Hardwired” sprawdzicie via [link]

Merch Metalliki, w tym całą gamę ciuchów i gadżetów związanych z „Hardwired”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV