Metallica wyda drugą część „Garage Inc.”?

Metallica wyda nowy album z coverami? Niewykluczone, że wkrótce doczekamy się „Garage Inc. 2”. Na to wskazuje odpowiedź, jakiej Lars Ulrich udzielił dziennikarzowi, który podczas wywiadu zahaczył o temat ulubionych utworów członków Metalliki.

Przy okazji trwającej obecnie europejskiej trasy członkowie Metalliki udzielają wywiadów najważniejszymi lokalnym mediom. Czterej jeźdźcy nie odmówili m.in. redakcji magazynu „Kerrang!”, dzieląc się z jej reporterem planami na najbliższą przyszłość.

Zapytani przez dziennikarza czasopisma, jakie utwory wybraliby, gdyby mieli nagrać drugą część „Garage Inc.”, metalowi giganci udzielili zaskakującej odpowiedzi.

– Poczekaj, a sam zobaczysz – stwierdził Lars Ulrich, sugerując, że temat jest na tapecie.

Czy rzeczywiście czeka nas premiera „Garage Inc. 2”? Wszystko jest możliwe. W wypowiedziach muzyków coraz częściej pojawia się wątek nowego wydawnictwa, choć fani liczą raczej na premierowy materiał Metalliki.

– Kiedy byłem nastolatkiem, zespoły wydawały płyty co roku. Kiss wydawali album co osiem miesięcy. Nikt nie czekał osiem lat – w niedawnym wywiadzie dla australijskiego „Mixdown” przyznał Kirk Hammet.

– Nie czujemy się dobrze z tym, że tak długo nam ostatnio zeszło, bo to naprawdę było długo – stwierdził Hammet, odnosząc się do ośmioletniej przerwy pomiędzy wydaniem „Death Magnetic” a „Hardwired… to Self-Destruct”.

– Mamy nadzieję, że tym razem uda się to trochę przyśpieszyć. Od premiery „Hardwired” minęły trzy lata. Możliwe, że wcześniej skupimy się na tym, żeby wejść do studia. Mam masę materiału. Nadgoniłem, więc mogę działać w każdej chwili – podsumował gitarzysta Metalliki.

Przypomnijmy: premiera „Hardwired… to Self-Detruct”, ostatniej płyty „czterech jeźdźców”, miała miejsce 18 listopada 2016 r.

Najbliższy koncert Metalliki w Polsce odbędzie się 21 sierpnia 2019 r. w ramach trasy WorldWired Tour. Gośćmi specjalnymi będą Ghost i Bokassa.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV