Metallica wsparła Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Członkowie Metalliki po raz kolejny pokazali wielkie serce. Zespół, który dopiero co wystąpił w Polsce, wsparł finansowo Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, przekazując na jego rzecz ponad 200 tys. zł.

Metallica wystąpiła w Polsce w środę, 21 sierpnia, grając na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym. Przed koncertem James Hetfield i reszta składu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci, by przekazać im czek na kwotę 222 740 zł.

„Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy, i za przekazaną pomoc” – na swojej stronie pisze Fundacja Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci. „Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy”.

Zdjęcie przedstawicieli fundacji z członkami Metalliki udostępniamy poniżej.

Warto odnotować, że Metallica wykazała się podobną hojnością, goszcząc w Polsce w 2018 r. Przy okazji pamiętnego koncertu w krakowskiej Tauron Arenie grupa wsparła Federację Polskich Banków Żywności, organizację zajmującą się ratowaniem dobrego jedzenia przed zmarnowaniem, a także zapewniającą pomoc potrzebującym w całej Polsce.

Metallica od lat pomaga biednym. Grupa od lat przekazuje część swoich dochodów na fundusz MusiCares MapFund, m na koncie niejeden występ na organizowanej na rzecz szkoły dla dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym imprezie Bridge School Benefit, nie wspominając o pomniejszych akcjach organizowanych przy okazji kolejnych koncertów thrashmetalowej legendy.

Metallica posiada ponadto własną fundację All Within My Hands. Na jej stronę traficie via [link]

fot. Ralph PH (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV