Metallica wsparła budowę pierwszej dziecięcej kliniki onkologicznej w Rumunii

Członkowie Metalliki to mistrzowie riffów, ale też ludzie, którzy potrafią pokazać klasę także poza muzyką. Legendarni thrasherzy, którzy na dniach odwiedzą Polskę, wsparli budowę pierwszej dziecięcej kliniki onkologicznej w Rumunii.

Ostatnia afera biletowa ani wcześniejsze oskarżenia o chciwość nie są w stanie przyćmić działań, jakimi Metallica od wielu lat wykazuje się na polu filantropii. To już standard, że odwiedzając różne zakątki świata, „czterej jeźdźcy” przekazują datki na pomoc miejscowych potrzebujących. Nie inaczej jest teraz, gdy zespół po raz kolejny podróżuje po Europie w ramach trasy WorldWired Tour.

Goszcząc w Rumunii, Metallica przekazała 250 tys. euro na rzecz stowarzyszenia Daruieste Viata, które buduje pierwszy w Rumunii pediatryczny szpital onkologiczny.

– Kwota, którą przekazała Metallica, ma wyjątkowe znaczenie dla naszego projektu – komentuje Carmen Uscatu, szefowa stowarzyszenia Daruieste Viata. – Z jednej strony ich muzyka inspiruje i dotyka wiele osób w Rumunii, z drugiej zaś społeczność Rumunii jest zainspirowana i wdzięczna za ich wkład w powstanie pierwszego pediatrycznego szpitala onkologicznego, dzięki któremu dzieci chore na raka będą miały szansę żyć.

Pieniądze stowarzyszeniu Daruieste Viata przekazała należąca do Metalliki fundacja All Within My Hands zajmująca się wspieraniem najuboższych.

Warto odnotować, że Metallica pokazała wielkie serce, goszcząc w Polsce w 2018 r. Przy okazji pamiętnego koncertu w krakowskiej Tauron Arenie grupa wsparła Federację Polskich Banków Żywności, organizację zajmującą się ratowaniem dobrego jedzenia przed zmarnowaniem, a także zapewniającą pomoc potrzebującym w całej Polsce.

W najbliższą środę, 21 sierpnia, Metallica ponownie wystąpi w Polsce. Zespół wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gośćmi specjalnymi będą Ghost i Bokassa.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Tommy Holl (CC BY 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV